21 września ma odbyć się ostatni seans w Kinie Femina. W związku z planowanym wybudowaniem Biedronki, postanowiono symbolicznie "pochować" kino z historią organizując pożegnanie. O 20:00 ma odbyć się atak biedronek, a potem złożony będzie symboliczny znicz.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
- Chciałam zaprosić do akcji/protestu. Idea jest taka, że przebieramy się za biedronki (czarno-czerwone ciuchy, może jakieś skrzydła z papieru) i przez jakąś godzinę będziemy "atakować" kino papierowymi maczugami/szablami - co kto wymyśli. Przekazujcie zaproszenie dalej, może się coś uda...? - zachęcają do udziału w akcji pomysłodawcy wydarzenia "NIE dla Biedronki w miejscu Kina Femina. Atak Biedronki".

Organizatorami są przeciwnicy remontu - "NIE dla Biedronki w miejscu Kina Femina" i "Miasto jest nasze".

21 września o godz. 21:30 odbędzie się ostatni seans filmowy. Po zamknięciu kina w jego miejscu powstanie sklep Biedronka .O tym, że w miejscu najdłużej działającego kina w Warszawie przy al. Solidarności 115 ma powstać sklep spożywczy, pisano już w 2012 roku. Oficjalną informację o przejęciu lokalu przez firmę Jeronimo Martins warszawiacy otrzymali pod koniec marca 2014 roku. Wiadomość wywołała fale protestów. Warszawiacy zaczęli organizować strajki i demonstracje. Powstał nawet fan page na Facebooku "Uratujmy Kino Femina", który aktualnie ma 2 541 "polubień".

Czytaj więcej: To już koniec Kina Femina. Na ostatnim seansie zobaczymy "Miasto 44"

Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Czytaj także

  Komentarze (3)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  kornel (gość)

  Dokładnie! ja już nie wiem czy w ogóle iść na wybory w listopadzie, ale jeśli się wybiorę, to raczej będę głosować na WWS i Guziała, bo im przynajmniej nie można zarzucić że nie zależy im na dobru miasta.

  misiek (gość)

  A ja słyszałem że Femina była na plusie, ale chciano koniecznie podwyższyć jej czynsz żeby zwiększyć wpływy do kasy miasta. Platforma oczywiście przekracza dopuszczalne granice pazerności.

  Grzesiek (gość)

  Gdyby ci wszyscy gamonie, którzy teraz protestują, do tego kina chodzili, to nie było by takich akcji. Femina musiała się sprzedać, bo nie wyrabiała finansowo. Równie dobrze mógł kupić ją prywatny właściciel i zrobić tam klub go-go... Zamiast teraz rzucać, uderzcie się w pierś i przeproście, że z powodu waszego zaniedbania kino upadło.