Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Przebudowa Puławskiej. W planach zielona fala i trasa dla rowerzystów [ZDJĘCIA]

red.
Przebudowa Puławskiej. W planach zielona fala i trasa dla rowerzystów [ZDJĘCIA]
Przebudowa Puławskiej. W planach zielona fala i trasa dla rowerzystów [ZDJĘCIA] fot. ZDM
Przebudowa węzła „Wyścigi” i dostosowanie go do ruchu rowerowego, nowe chodniki, drogi dla rowerów, zieleń i modernizacja sygnalizacji świetlnych – takie są plany miasta na ulicę Puławską. Znaczna część robót już trwa -remontowany jest m.in. istniejący ciąg pieszo-rowerowy i drogę dla rowerów. Trwają przetargi na budowę nowej drogi rowerowej do granicy miasta i na wprowadzenie „zielonej fali” wzdłuż ul. Puławskiej.

Łącznie inwestycja obejmuje niemal 9-kilometrowy odcinek od ul. Domaniewskiej do granicy Warszawy. Aby przyspieszyć jej realizację, prace podzielono na kilka etapów. Po pierwsze dostosowanie węzła „Wyścigi” do ruchu rowerowego. Miejsce to było do tej pory niemal niedostępne dla rowerzystów. Prace są już zaawansowane i obejmują dostosowanie istniejących kładek, przejścia podziemnego i przepustu pod ul. Puławską do ruchu rowerów.

Trwa też betonowanie rampy zjazdowej z kładki nad ul. Gintrowskiego. Równolegle trwają prace w przejściu podziemnym oraz wewnątrz przepustu pod ul. Puławską, wzdłuż Potoku Służewieckiego. Prace na węźle mają się zakończyć w czerwcu.

Drugi etap to remont istniejącej trasy rowerowej na odcinku od węzła do skrzyżowania z ulicami Poleczki i Pileckiego. Po zakończeniu tych robót rozpocznie się budowa brakującego odcinka drogi rowerowej od ul. Domaniewskiej do węzła „Wyścigi”.

Aby domknąć korytarz łączący Mokotów, Ursynów i Wilanów (do granicy miasta), zaplanowano także budowę drogi rowerowej po obu stronach ulicy, na odcinku od ul. Żołny do granicy miasta. Trwa przetarg, w którym otrzymano do tej pory oferty od trzech firm, na kwoty w przedziale 6-10 mln zł (w zależności od części). Ostatnim elementem jest kompleksowa modernizacja sygnalizacji świetlnych na skrzyżowaniach od al. Wilanowskiej aż do granicy miasta. Na całym odcinku sygnalizacje zostaną skoordynowane, dzięki czemu możliwe będzie wprowadzenie tzw. „zielonej fali”. To kilkanaście skrzyżowań i przejść dla pieszych. Także w tym przypadku trwa postępowanie przetargowe na wykonanie projektów tych zmian. Na każdą z części otrzymano jedną ofertę, na kwoty od 3,9 do 5,1 mln zł. Trwa analiza dokumentów.


od 12 lat
Wideo

Stop agresji drogowej. Film policji ze Starogardu Gdańskiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto