Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Przed nami 533 spotkania, wykłady, warsztaty - 18 września zaczyna się XIV Festiwal Nauki

Marta Szafran
Organizatorzy Festiwalu Nauki przygotowali też coś dla dzieci
Organizatorzy Festiwalu Nauki przygotowali też coś dla dzieci fot. materiały prasowe
Przez dziewięć festiwalowych dni, do 26 września, poznamy tajniki niemal każdej dziedziny wiedzy, a wszystko zostanie pokazane w sposób jak najdalszy od typowych, często nudnych akademickich wykładów.

Będzie można wziąć udział w warsztatach, obejrzeć filmy i pokazy, a na wszystkie pytania odpowiedzą naukowcy i specjaliści prowadzący spotkania.

- Zapraszamy wszystkich - zarówno tych związanych ze światem nauki, jak i laików. Szczególnie polecamy debaty główne poświęcone najważniejszym problemom naukowym Polski i świata, a podczas "szaleństw spotkań weekendowych" zobaczymy doświadczenia, posłuchamy zarówno uznanych naukowców, jak i tych, którzy dopiero niedawno rozpoczęli przygodę z nauką - opowiada Magdalena Fikus, wicedyrektor festiwalu i Przewodnicząca Rady Programowej. - Najważniejsze, że pokazujemy naukę przede wszystkim w działaniu, a mniej w gadaniu. Dopuszczamy publiczność do laboratoriów i do prawdziwych eksperymentów - dodaje.

Ciekawie zapowiadają się debaty główne, podczas wykładów przekonamy się, co kryje się w codziennie używanych ziołach i dowiemy się, czy kąpiel w gorące dni w miejskich fontannach jest bezpieczna.

Centrum Nauki "Kopernik" (tym razem gościnnie w Obiekcie Znalezionym, w podziemiach Zachęty) zaprasza na wycieczkę w psychologicznych okularach po zakamarkach ludzkiego umysłu. W Muzeum Historycznym m.st. Warszawy (gościnnie w Muzeum Farmacji) dowiemy się m.in., co było oburzające i niesłychane dla naszych dziadów i pradziadów albo jakie mroczne tajemnice skrywali władcy Mazowsza w XVI wieku. Na Wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki UW odbędą się spotkania z cyklu "Czy można?". Dowiemy się, czy można usłyszeć kształt bębna albo czy można dokonać kwadratury koła. Dla najmłodszych przygotowano ciekawe zajęcia, warsztaty (m.in. o gatunkach europejskich smoków) i "Szpital Pluszowego Misia".

Szczegółowy program na stronie: www.festiwalnauki.edu.pl. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie tylko o niedźwiedziach, które mieszkały w minizoo w Lesznie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto