Dzieci z przedszkoli na Żoliborzu będą chronione przed smogiem. Urząd dzielnicy wyposaży przedszkola w oczyszczacze powietrza.

Przygotowaną przez żoliborskie stowarzyszenie petycję podpisało około 150 osób. Ich zdaniem umieszczenie oczyszczaczy powietrza w przedszkolach ma uchronić maluchy przed zanieczyszczonym powietrzem.

- W domu, jako rodzice jesteśmy w stanie zadbać o nasze dzieci, w przedszkolu nie mamy takiej możliwości. W związku z tym uznaliśmy, ze takie oczyszczacze będą czymś właściwym - powiedział w Radiu dla Ciebie, Mateusz Durlik, członek stowarzyszenia Nowy Żoliborz.

Pilotażowo oczyszczacze pojawiły się w przedszkolu numer 433, przy ul. Rydygiera. Dzielnica planuje w tym roku zakup urządzeń do kolejnych dwóch placówek a następnie wraz z Powiatowym Inspektoratem Sanitarnym przeprowadzić badanie skuteczności tych urządzeń.

Jeden oczyszczacz powietrza kosztuje około 1900 zł. W każdym pomieszczeniu należy umieścić osobne urządzenie.


Zobaczcie też: Klockownia. 100 tysięcy klocków dla dużych i małych pasjonatów twórczej zabawy

Wiadomości Warszawa, Wydarzenia Warszawa

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!