Policjanci z Centralnego Biura Śledczego przejęli 20 kg marihuany o czarnorynkowej wartości około 800 tysięcy złotych. Funkcjonariusze rozbili gang, który zajmował się przemytem narkotyków z Holandii do Polski.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Policjanci z Centralnego Biura Śledczego przejęli 20 kg marihuany o czarnorynkowej wartości około 800 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze rozbili gang, który zajmował się przemytem narkotyków z Holandii do Polski. Zatrzymano sześć osób - organizatora przemytu i kurierów. Do zatrzymań doszło w Chorzowie i Warszawie.


Według szacunków policji każdy z kurierów mógł przemycić w ciągu kilku ostatnich miesięcy po 300 kg marihuany, wartej na czarnym rynku 12 milionów złotych. Sprawę nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Katowicach. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty kierowania, bądź udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz przemytu i obrotu narkotykami na wielką skalę. Wszyscy zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące - grozi im kara do 10 lat więzienia.

Według szacunków policji, rozbicie grupy zapobiegło pojawieniu się na czarnym rynku ponad miliona działek marihuany.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!