Przetarg na wywóz śmieci rozstrzygnięty. Wygrały Lekaro, Sita Polska oraz MPO

Przetarg na wywóz śmieci rozstrzygnięty: Przetarg na odbiór śmieci od warszawiaków został rozstrzygnięty; od lutego 2014 r. zajmą się tym firmy: Lekaro, Sita Polska oraz MPO - poinformował w poniedziałek warszawski ratusz.

Przetarg na wywóz śmieci rozstrzygnięty- Po sprawdzeniu wszystkich ofert wybraliśmy optymalne propozycje. Wyłonieni wykonawcy będą, począwszy od lutego przyszłego roku, odbierać śmieci od mieszkańców stolicy i dbać o ich przetworzenie. Dzięki wprowadzeniu systemu pomostowego, na sfinalizowanie umów mamy jeszcze ponad 4 miesiące. Przed nami ustalenie dokładnego harmonogramu odbierania śmieci z poszczególnych nieruchomości oraz akcja informacyjna dla mieszkańców – powiedziała cytowana w komunikacie Ratusza prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Czytaj także: Hotel dla pszczół na Polu Mokotowskim. Pierwszy taki w Polsce [ZDJĘCIA]

Zgodnie z przepisami tzw. ustawy śmieciowej do 1 lipca gminy, które przejęły odpowiedzialność za gospodarkę odpadami, miały przeprowadzić przetargi na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych. Warszawie się to nie udało, więc do 31 stycznia 2014 r. w stolicy będzie obowiązywał tzw. system pomostowy. W tym czasie mieszkańcy będą przekazywać opłatę śmieciową miastu, a nie firmom śmieciowym. Miasto będzie z niej opłacać faktury za odbiór śmieci.

W związku z problemami z wdrażaniem nowego sytemu śmieciowego w stolicy na początku czerwca do dymisji podał się wiceprezydent Jarosław Kochaniak. Zastąpił go burmistrz Bemowa Jarosław Dąbrowski.

∨ Czytaj dalej

Więcej na temat

Komentarze (0)

avatar

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Wybierz kategorię