Był już "SAS", czyli nietuzinkowy album o architekturze Saskiej Kępy, teraz czas na "ŻOL". To przewodnik po Żoliborzu, jakiego nie znacie. Opowiada historię sześćdziesięciu budynków z tej dzielnicy. Po polsku i po angielsku.

Przewodnik po Żoliborzu, jakiego nie znacie"ŻOL. Ilustrowany atlas architektury Żoliborza" powstał dzięki działalności Centrum Architektury. W tej książce znajdziemy współczesne budynki, ale także te z ogromną historią. Całość opisana ciekawym komentarzem w języku polskim i angielskim. Wyjątkowe wydanie albumu sprawia, że jest to bezwzględnie obowiązkowa lektura w naszej domowej, stołecznej biblioteczce.

- Budynki i detale zostały przedstawione za pomocą precyzyjnej, lecz syntetycznej ilustracji. Taki sposób prezentacji architektury po zwala zrozumieć podstawowe założenia przestrzenne poszczególnych projektów, niezakłócone ograniczeniami, z jakimi mamy do czynienia w przypadku zdjęć budynków (zasłaniające je drzewa, inne obiekty czy elementy infrastruktury miejskiej, brak dostępu z niektórych stron, zmiany modernizacyjne). Tym samym mamy szansę lepiej poznać pierwotny zamysł architekta - mówią twórcy przewodnika.

Książka jest dostępna w dobrych księgarniach na terenie całej Polski oraz w sklepie internetowym Bęc Zmiany

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!