W sobotę na wielkim pikniku na Bielanach zagra m

W sobotę na wielkim pikniku na Bielanach zagra m.in. Golec uOrkiestra (© Anusz Romaniszyn)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

"No to jadziem na Bielany cała paka rusza dziś" - tak przed laty śpiewał niezapomniany Jarema Stępowski. Tak też w najbliższą sobotę będą mogli zaśpiewać warszawiacy, którzy przyjadą na Bielany na wielki piknik "Żegnaj lato na Bielanach". Patronat nad nim ma redakcja "Polski".

- Będzie to jedna z największych imprez w ostatnich latach. Przygotowaliśmy masę atrakcji dla wszystkich mieszkańców. I zapewniam, że nikt nie będzie miał poczucia niedosytu - mówi Zbigniew Dubiel, burmistrz Bielan.

Piknik wystartuje punktualnie o godz. 14 na skwerze przy metrze Słodowiec. Organizatorzy spodziewają się kilku tysięcy osób.

- Skwer będzie podzielony na części tematyczne. Będą: miasteczko sportowe, miasteczko ruchu drogowego oraz wyspa zdrowia i urody - mówi Tadeusz Olechowski, rzecznik prasowy dzielnicy.

W strefie sportowej odbędą się pokazy karate, taekwondo, judo, aikido, capoeira, fitness, gimnastyki artystycznej, akrobatyki sportowej oraz szermierki. Przygotowane będą również stoły do tenisa stołowego, boisko do piłki siatkowej oraz minikort tenisowy. Najmłodsi będą mogli m.in. skorzystać z nadmuchiwanego placu zabaw.

Policjanci i strażnicy miejscy kierujący miasteczkiem ruchu drogowego udostępnią gościom skutery i meleksy, zaprezentują pokaz technik kryminalistycznych, a także umożliwią jazdy próbne z użyciem alkogoli, symulującymi oddziaływanie dwóch promili alkoholu na reakcje kierowcy.

Z kolei wyspa zdrowia i urody zapewni mieszkańcom bezpłatne porady z zakresu m.in. dietetyki, dermatologii, okulistyki, ortopedii, chorób krążenia, jak również konsultacje kosmetyczne. Uczestnicy pikniku będą mogli przeprowadzić badania krwi oraz dwutlenku węgla w wydychanym powietrzu.

Mieszkańcy Bielan bardzo pozytywnie odnoszą się do inicjatywy. - Piknik będzie doskonałym miejscem na spędzenie niedzielnego popołudnia. Szczególnie dla rodzin - ocenia Magdalena Rudnicka z osiedla Potok. - Jeżeli dopisze pogoda, na pewno przyjdę z moim synkiem - dodaje Adrian Winnicki z Marymontu.

Wielkim finałem imprezy będzie koncert zespołu Golec uOrkiestra, który po pięciu latach wraca na scenę.

">Więcej informacji o pikniku "Żegnaj lato na Bielanach"


Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!