(© abcZdrowie)

Ból oka może być spowodowany wieloma przyczynami – chorobami oczu, ogólnymi infekcjami czy obecnością ciała obcego. Dowiedz się, jak je odróżnić.

Ból oka często wywołują choroby innych narządów, np. zapalenie zatok (ból nad bądź za okiem), infekcja wirusowa czy nieżyt górnych dróg oddechowych. Charakter bólu może sugerować jego przyczynę – ból powierzchniowy oka to np. choroba rogówki, spojówek, twardówki. Ból promieniujący na okolice czoła towarzyszy jaskrze lub zapaleniu tęczówki. Najczęstsze choroby objawiające się bólem oka to suche oko czy zapalenie spojówek, które zwykle leczy się kroplami. Jeśli w oku pojawi się ciało obce, należy przemyć bolące miejsce, a po usunięciu ciała obcego z oka należy założyć na nie osłonę.

WIĘCEJ NA TEMAT W SERWISIE abcZDROWIE.pl


Wsparcie redakcyjne od:

Czytaj także

    Komentarze (1)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    lakamo (gość)

    Mam niestety tendencję do różnych podrażnień oczu. Zaczynają mnie wtedy piec, boleć, swędzieć. Jedyną pomocą są krople nawilżające starazolin hydrobalance, bo super łagodzą wszystkie podrażnienia i oczy przestają mi dokuczać.