Pałac na Wyspie, Teatr Stanisławowski oraz Biały Domek to miejsca w Łazienkach Królewskich, które koniecznie należy zobaczyć w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Sobota 27 września będzie kolejną okazją do nocnego zwiedzenia wnętrza Pałacu na Wyspie. Wstęp wolny!

Muzeum Łazienki Królewskie ponownie zaprasza na nocne zwiedzanie Pałacu na Wyspie. W ubiegłą sobotę, podczas nocnego zwiedzania Pałac na Wyspie zgromadził prawie 1,3 tys. osób. W najbliższą sobotę, od godziny 19.00 do 2.00, będzie można zobaczyć nastrojowo oświetlone wnętrza oraz obejrzeć Królewską Kolekcję Obrazów po konserwacji w nowej aranżacji w Galerii Obrazów i Gabinecie Portretowym. Noc w Pałacu na Wyspie to także okazja do zobaczenia niezwykłego klejnotu z kolekcji króla Stanisława Augusta - szafirowej broszy podarunkowej. Będą to ostatnie godziny, które klejnot ten spędzi w Pałacu na Wyspie, z okazji wystawy „Tajemnica klejnotu Stanisława Augusta”.

Czytaj także: Ogród XXI wieku w Łazienkach: w parku powstanie łąka i podziemny pawilon


Najbliższe dwa tygodnie będą z kolei doskonałą okazją do zobaczenia Teatru Stanisławowskiego. Ten cenny zabytek, jedyny w Polsce XVIII-wieczny teatr dworski kryje w sobie bogato dekorowane wnętrze, godnie reprezentujące wytworny gust Stanisława Augusta. Od 28 września do 10 października Teatr Stanisławowski wraz z kulisami będzie otwarty dla Zwiedzających od poniedziałku do niedzieli w godzinach 9-18. Zwiedzanie uatrakcyjnią lornetki, dzięki którym będzie można obejrzeć piękne malowidła ścienne, rzeźby i dekoracje. Dla ochotników przygotowano quiz z wiedzy o Teatrze Stanisławowskim. W tym samym okresie będzie można wybrać się do Białego Domku, czyli niewielkiego pawilonu łączącego w sobie wszystkie cechy podmiejskiej letniej willi. Będzie to ostatnia w tym sezonie okazja do zobaczenia tego niezwykle cennego miejsca. Ze względów konserwatorskich, Biały Domek udostępniony zostanie ponownie w sezonie letnim, w kwietniu 2015 roku.

Czytaj także: Festiwal lampionów chińskich w Łazienkach Królewskich rozświetli otwarcie Ogrodu Chińskiego

Ponadto, do 30 września w Łazienkach Królewskich trwa III Festiwal Lampionów. Codziennie do godz. 23 Aleja Chińska rozświetlona jest blaskiem lampionów. Atrakcyjnym finałem takiego wieczornego spaceru w blasku lamp będzie zaś obejrzenie wystawy fotografii Czesława Czaplińskiego „Michael Jackson w Łazienkach Królewskich”, znajdującej się w Galerii Plenerowej od strony ul. Agrykoli.

Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Rozrywka

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!