Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Przystanek Niepodległość 2017. Świętuj z Muzeum Historii Polski

baw
Przystanek Niepodległość 2017
Przystanek Niepodległość 2017 materiały prasowe
Gry miejskie - dla dzieci i dorosłych oraz Rok Tadeusza Kościuszki będą głównymi atrakcjami cyklicznego wydarzenia Przystanek Niepodległość. Podczas tegorocznej 12. edycji Przystanku Muzeum pokaże to, co działo się w 1917 roku na ówczesnych ziemiach Polski. Podczas święta będzie też rozdawana specjalna, stylizowana gazeta.

Przystanek Niepodległość 2017

11 listopada Muzeum Historii Polski zaprasza wszystkich do wspólnego świętowania Dnia Niepodległości. Głównymi atrakcjami Przystanku będą edukacyjne gry miejskie (dla dzieci i dla dorosłych), których tematem przewodnim będzie rocznica odzyskania niepodległości oraz Rok Tadeusza Kościuszki.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie okolicznościowa „Jednodniówka” − stylizowana gazeta.

Gry rodzinne
Gra rodzinna pt. „Jutro będzie wolność!” przeznaczona jest dla osób powyżej 12 roku życia. Uczestnicy będą mogli przez chwilę poczują atmosferę tamtych listopadowych dni i poznać realia życia mieszkańców Warszawy na rok przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Podczas zabawy poznacie organizacje i i spotkacie postacie, które przyczyniły się do odzyskania niepodległości.

Gra rozpocznie się na Skwerze Hoovera przy Krakowskim Przedmieściu, a akcja rozgrywać się będzie w Śródmieściu. Start gry "jutro będzie wolność" co pół godziny od 10 do 16 (przewidywany czas trwania rozgrywki wynosi około 2 godzin, ostatni start o godzinie 14. Uczestnicy podczas gry będą używali własnych telefonów komórkowych potrzebnych do wysyłania i odbierania sms-ów. Aby wziąć udział w grze, należy wcześniej się zapisać. Zapisy od 6 listopada 2017 (poniedziałek), [email protected]. Liczba miejsc ograniczona.

Dla dzieci powyżej 6 roku życia organizatorzy przygotowali grę pt. „Tadeusz w Warszawie”, która pokaże warszawskie wątki życia Tadeusza Kościuszki. Uczestnicy gry, wraz z bohaterem, na chwilę staną się kadetami Szkoły Rycerskiej, a później będą odkrywać tajemnice Warszawy czasów stanisławowskich.

Dzięki udziałowi w grze dzieci będą mogły poznać podstawowe fakty z życia Naczelnika. Na mecie najmłodsi na chwilę przeniosą się do 1917 roku, by sprawdzić jak obchodzono setną rocznicę śmierci Kościuszki. Gra rozpoczynać się będzie na Kampusie Głównym Uniwersytetu Warszawskiego (ul. Krakowskie Przedmieście 26/28) w godzinach 10-14 (ostatni start o godz. 13).

Muzeum Historii Polski przygotowało również plenerową wystawę „Tadeusz Kościuszko - Człowiek Idei”, którą można obejrzeć przed budynkiem Narodowego Banku Polskiego w Warszawie (pl. Powstańców Warszawy 4). W punkcie informacyjnym Przystanku Niepodległość na Skwerze Hoovera dostępne będą specjalne materiały edukacyjne poświęcone postaci Naczelnika.

Wszystkie wydarzenia organizowane w ramach Przystanku Niepodległość są bezpłatne.


emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie tylko o niedźwiedziach, które mieszkały w minizoo w Lesznie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto