PŚ w skokach narciarskich w Trondheim: Polacy poza dziesiątką [zdjęcia]

MiP
12 marca w norweskim Trondheim przeprowadzono kolejne zawody w ramach Pucharu Świata w skokach narciarskich.

Tym razem na skoczni w Trondheim (K-124) biało-czerwonym nie poszło. Zawody wygrał Niemiec Severin Freund przed Słoweńcem Peterem Prevcem i gospodarzem Rune Veltą. Do finałowego konkursu zakwalifikowało się trzech skoczków z kadry Łukasza Kruczka: Kamil Stoch, Klemens Murańka i Piotr Żyła.

Stoch skoczył na 132. i 126. metr, co dało mu 12. lokatę, Murańka lądował na 129,5. oraz 123,5. metrze i uplasował się na 17. pozycji, a Żyła zdobył 129,5 oraz 121 metrów i zajął 20. miejsce. Dla porównania zwycięzca konkursu skakał na 135. i 139. metr.

W klasyfikacji generalnej prowadzi Freund przed Prevcem i Kraftem. Najwyżej z Polaków jest Stoch, zajmujący 10. miejsce.