Zespół Szkół Specjalnych nr 97 na Pradze to miejsce, w którym w kameralnej i spokojnej atmosferze uczą się dzieci i młodzież z autyzmem. Wkrótce powstanie tutaj też pierwsze publiczne przedszkole dla maluchów z tym zaburzeniem.

W Warszawie powstanie pierwsze publiczne przedszkole dla dzieci z autyzmem. Będzie częścią Zespołu Szkół Specjalnych nr 97 przy ul. Tarchomińskiej na Pradze-Północ, gdzie uczą się dzieci i młodzież z tym zaburzeniem. Misją szkoły jest przygotowanie uczniów do samodzielnego funkcjonowania w rodzinie i społeczeństwie z uwzględnieniem ich możliwości, rozwijanie ich talentów i zainteresowań, zapewnienie specjalistycznej opieki, wsparcia i edukacji, doskonalenie procesu dydaktyczno-wychowawczego poprzez współpracę z rodzinami uczniów i środowiskiem lokalnym, popularyzowanie wiedzy na temat autyzmu oraz objęcie opieką edukacyjno-terapeutyczną dzieci z autyzmem w wieku przedszkolnym.

Do tej pory w skład ZSS nr 97 wchodziły: Wczesne Wspomaganie Rozwoju, Szkoła Podstawowa nr 6, Gimnazjum nr 68 oraz punkt konsultacyjny. Teraz placówka powiększy się również o publiczne przedszkole całkowicie przeznaczone dla dzieci autystycznych.

Czytaj też: Szkoła na Ursynowie wprowadza rewolucyjny model nauczania. Czy "zielony długopis" się przyjmie?

Pawilon przedszkolny zostanie dobudowany w ramach modernizacji budynku. Prace remontowe zakładają też dobudowanie sali gimnastycznej z instalacjami wewnętrznymi dla dzieci z autyzmem oraz ocieplenie budynku ZSS, dostosowanie do wymogów przeciwpożarowych, wymianę instalacji wewnętrznych oraz nowe zagospodarowanie terenu obejmujące m.in.: utwardzenia terenu, stworzenie miejsc postojowych i terenów zielonych oraz ogrodzenie.

20 stycznia 2017 roku Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta podpisał umowę ze zwycięzcą przetargu - Przedsiębiorstwem Budowlano-Handlowym „IZOLBUD” - na wykonanie robót budowlanych. Prace mają zakończyć się w maju 2018 roku, a cała inwestycja pochłonie 10 mln złotych.

Szkolnictwo specjalne w Warszawie składa się z 46 szkół, zespołów szkół i innych placówek o takim profilu. Uczy się w nich ponad 4 tys. dzieci i młodzieży.


Zobaczcie też: Szymon, 10-letni łowca przygód podbija świat

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!