Na razie palący mają do dyspozycji trzy kabiny Na razie palący mają do dyspozycji trzy kabiny

Na razie palący mają do dyspozycji trzy kabiny. (© Polskapresse)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Na Lotnisku Chopina pojawiły się nowoczesne kabiny dla palących. Palacze będą mogli „puścić dymka” w czasie oczekiwania na samolot.

Na razie palący mają do dyspozycji trzy kabiny. Dwie duże – dla 14 osób i jedną mniejszą – dla siedmiu. Podobne pomieszczenia można spotkać na największych europejskich lotniskach, a od niedawna, także w polskim Sejmie.

Do tej pory pasażerowie mogli palić wyłącznie na zewnątrz. Jak mówi Michał Hofman, kierownik Zespołu ds. Technologii i Jakości Obsługi Pasażerów Lotniska Chopina – Decyzja o zainstalowaniu kabin dla palących wynika z sygnałów jakie do nas docierały od pasażerów. Po odprawie i wejściu do strefy zastrzeżonej nie było możliwości zapalenia papierosa. Postanowiliśmy to zmienić. Nowoczesne kabiny dla palących to jeden z elementów podnoszących komfort podróży, który jednocześnie nie narusza świata niepalących.

Czytaj także:Warszawa wita! Lotnisko Chopina przygotowane na Euro 2012

Kabiny, które stanęły na lotnisku wyposażone są w system wielostopniowej filtracji powietrza oraz hermetyczne popielnice. Niedopałki i smoła gromadząca się w zainstalowanych filtrach będą na bieżąco utylizowane w specjalnych ekologicznych spalarniach. Więcej na www.lotnisko-chopina.pl.


Codziennie najświeższe informacje z Warszawy na Twoją skrzynkę. Zapisz się do newslettera!Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!