Puzzle z Jezusem, karafka albo machający papież. Te "gadżety" już wkrótce zobaczymy w Polsce

Red.

Tam, gdzie zaczynają się pieniądze kończy się dobry smak i wszelka świętość. Przynajmniej, do takiego wniosku można dojść, obserwując galerię dewocjonaliów proponowanych przez chciwych sprzedawców.
 www.facebook.com/ Galeria KICZU Religijnego

Do Światowych Dni Młodzieży pozostały jeszcze ponad 4 miesiące. Mimo to popyt na pamiątki religijne nie przestaje rosnąć. Obok tradycyjnych różańców czy świętych obrazków coraz częściej pojawiają dewocjonalia, które trudno uznać za co najmniej estetyczne.

Korzystając z medialnego rozgłosu jaki towarzyszy ŚDM, handlujący religijnymi bibelotami, próbują sprzedać nawet najbardziej absurdalne gadżety. I nic dziwnego! W końcu jak pokazuje przykład niedawnej wizyty ojca Świętego w USA, wszystko co jest nawet luźno wiąże się z postacią głowy Kościoła, można sprzedać w atrakcyjnej cenie.

Zobacz też: Restauracje na drzewie, pod wodą, w powietrzu. Tu zjesz najbardziej nietypowy obiad!

Mieszkający w Filadelfii Amerykanie mogli wyposażyć się na przykład w roletę z podobizną Franciszka, kupić papieża ładowanego na USB lub ulepionego z sera. Choć brzmi to jak kiepski żart, to na czekoladowym Jezusie pomysłowość handlowców się nie kończy. W sprzedaży pojawiła się też deska klozetowa z podobizną Matki Boskiej. Niestety, zapewne wiele z tych gadżetów możemy już wkrótce zobaczymy na rodzimych bazarach.


Wideo

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

23.07.2016, 14:15

W Anglii kupiłem do sedesu klapę z przeźroczystego plastiku w który wtopiony był drut kolczasty. Niektórym może się kojarzyć.....wiadomo z czym.Mnie zas zawsze "mobilizowało" do szybkiego opuszczenia tego miejsca ,gdyż wyobrażałem sobie co by było jakby ten drut się "uwolnił"...Ile czasu "zaoszczędzałem".

22.07.2016, 01:08

Cy wymyslono juz moherowy beret z uchwytami, do ktorego mozna wkladac dewocjonale. Strasznie bym takiego zapragnal.

02.03.2016, 15:33

Na poważnie, bo ja się modlę, co prawda nie przy podświetlanym krzyżu, ale przy różańcu.

02.03.2016, 07:18

"Podświetlany krzyż może być bardzo przydatny ludziom modlącym się wieczorem..." Ty tak na poważnie?

02.03.2016, 07:16

moje oczy krwawią...!!!

01.03.2016, 17:05

Moim zdaniem nie wszystkie dewocjonalia przedstawione na tych zdjęciach są złe. Pan Jezus na łódce zrobiony z ziaren zapewne z okazji Bożego Ciała 2015, na pewno był zrobiony z serca, a każdy robi, tak jak potrafi. Takie obrączki przedstawiające świętych, czy Jezusa chętnie bym założyła, bo są dla mnie oznaką przynależności do wiary katolickiej. Podświetlany krzyż może być bardzo przydatny ludziom modlącym się wieczorem, a zegar na świętym obrazku, również w niczym nie uwłacza, bo ile razy w ciągu dnia ktoś sprawdzi, która jest godzina, spojrzy na święty obrazek. Oczywiście bulwersuje mnie klapa sedesowa z wizerunkiem Matki Boskiej, czy małpki jako święta rodzina, gdyż jest to bardzo ,,niesmaczne''. Nabijanie się z symboli religijnych jakiejkolwiek religii, a co za tym idzie, ozdabianie domów takimiż prześmiewczymi elementami, świadczy tylko o braku szacunku. Dla wielu ludzi symbole religijne są bardzo ważne, ważniejsze od zdjęć rodzinnych, a jak byśmy się czuli gdyby ktoś w wulgarny, prześmiewczy sposób przedstawił naszych rodziców? Moim zdaniem, co i ja stosuję, chcesz aby inni Ciebie szanowali, więc Ty szanuj innych.

01.03.2016, 13:07

Każdy kto poważnie traktuje Boga poważnie traktuje Biblię i ktoś taki nie ma problemu z dewocjonaliami.
Mega proste

01.03.2016, 12:23

O kurcze! Gdyby mnie Matka Boska obserwowała z kibla, to by mnie "chyciło" na amen... Niezbyt praktyczny gadżet :)

26.02.2016, 19:51

Jesteście sztywniaki bez dystansu, przecież to tylko ludzie tacy sami jak wy, a papież to facet, ksiądz wybrany przez innych facetów na swojego szefa...