Opublikowany został najnowszy ranking najlepszych liceów i techników w Polsce. Dopiero na siódmym miejscu znalazła się szkoła z Warszawy – LXVII LO im. Władysława IV.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
W tym roku poszerzone zostały kryteria rankingu. Pod uwagę brana jest już tylko liczba laureatów olimpiad, ale także wyniki matur, a także opinie środowiska akademickiego na temat poszczególnych szkół.

Zmienił się lider w Warszawie


Pierwsze miejsce w rankingu zajęło I Liceum Akademickie UMK w Toruniu. Dopiero na siódmym miejscu znalazła się szkoła z Warszawy - VIII LO im. Władysława IV na Pradze. To liceum prześcignęło ubiegłorocznego warszawskiego lidera XIV LO im. Stanisława Staszica, które teraz spadło na dziewiąte miejsce.

W pierwszej dwudziestce najlepszych liceów w Polsce znalazło się siedem szkół z Warszawy. Oprócz LO im. Władysława IV i Staszica, są to jeszcze:
- na 10. miejscu LXVII LO im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego,
- na 14. miejscu 2 Społeczne LO STO im. Pawła Jasienicy,
- na 17. miejscu XXXIII LO Dwujęzyczne im. Mikołaja Kopernika,
- na 20. miejscu LXIV LO im. Stanisława Ignacego Witkiewicza.

Najlepszym warszawskim technikum okazało się Technikum Geologiczno-Geodezyjno-Drogowe ZS nr 14 im. S. Kluźniaka, które znalazło się na 12. miejscu w rankingu ogólnopolskim.

To już trzynasta edycja rankingu liceów i techników, którą wspólnie przygotowały magazyn „Perspektywy” i „Rzeczpospolita”.

Więcej o rankingu liceów na stronie Perspektyw »

Zobacz również:
Najlepsze licea w Warszawie
"Staszic" ponownie najlepszym liceum w Warszawie
Ranking uczelni. UJ przed UWKomentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!