Warszawska Praga znalazła się w gronie jednej z najfaniejszych dzielnic w Europie. Serwis Business Insider opublikował ranking "The coolest neighbourhood in Europe" stworzony przez blogerów podróżniczych. Praga trafiła do samej czołówki zestawienia.

Ranking został stworzony przez serwis podróżniczy Travel Supermarket we współpracy z blogerem Adamem Goffmanem prowadzącym bloga Travels of Adam i blogerką Emily Ray, która swoje doświadczenia opisuje na blogu The Cosy Traveller.

Przy wybieraniu dzielnic do zestawienia brano pod uwagę trzy czynniki: kulturę, kreatywność oraz wartość. Przy przyznawaniu punktów liczyła się m.in. ilość niezależnych kawiarni i sklepów dla rowerzystów, sklepów z modą vintage, przestrzeni do wspólnej pracy, a także galerii sztuki i muzeów w stosunku do liczby mieszkańców dzielnicy.
Punkty karne były przyznawane miejscom, które obfitowały w znane, komercyjne lokale i marki.

Czytaj też: Najbardziej hipsterskie miejsca na świecie. Warszawa w czołówce rankingu [PRZEGLĄD]

Na liście znalazły się 23 dzielnice. Najniżej uplasowała się Poble Sec w Barcelonie. Kilka dzielnic zostało ocenionych ex aequo. Praga znalazła się niemalże na samej górze zestawienia, bo aż na 4. miejscu. Wyżej ocenione zostały tylko Ancoats w Manchesterze (3. miejsce), Miera Iela w Rydze (2. miejsce) oraz Kreuzberg w Berlinie (1. miejsce).

Zobaczcie, co blogerzy napisali o warszawskiej Pradze:
"Kiedyś Praga była jedną z najniebezpieczniejszych dzielnic Warszawy, istniał tam nawet tzw. Trójkąt Bermudzki ulic, w które lepiej się nie zapuszczać (prawdopodobnie chodzi o ulice Ząbkowską, Targową i Brzeską - przyp. red.). Dzisiaj jest to miejsce spotkań miejskich artystów, które obfituje w studia artystyczne i galerie sztuki, alternatywne teatry i niezależne kluby".

Na dalszych miejscach znalazły się po kolei: Södermalm w Sztokholmie, Metelkova w Lublanie, Pigneto w Rzymie, Grünerløkka w Oslo, Sredets w Sofii, Exarchia w Atenach, Kalamaja w Tallinnie, Nørrebro w Kopenhadze, Uzupis w Wilnie, Plagwitz w Lipsku, Mariahilf w Wiedniu, Holesovice w Pradze, 7. Dzielnica w Budapeszcie, Amsterdam-Noord w Amsterdamie, Savamala w Belgradzie, Belleville-Ménilmontant w Paryżu, Malasaña w Madrycie, Cotroceni w Bukareszcie oraz wspomniana wcześniej dzielnica Poble Sec w Barcelonie.

Zgadzacie się z takim opisem Pragi?


Zobaczcie też: Centrum Praskie Koneser. Za dwa lata powstanie nowe centrum Pragi

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!