Blaszak udało się sprzedaż dopiero przy trzecim podejściu. Władze miasta szacowały, że koszt rozbiórki hali KDT to około 4 milionów złotych.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Kruszer, który kupił halę zajmie się jej rozbiórką i uprzątnięciem terenu. Jak zapewnia Marcin Ochmański rzecznik stołecznego ratusza, prace rozbiórkowe rozpoczną się jeszcze w tym roku. Umowa w tej sprawie zostanie podpisana w przyszłym tygodniu.

Era Kupieckich Domów Towarowych w centrum Warszawy zakończyła się 1 stycznia tego roku. Zgodnie z decyzją władz miasta, blaszane hale w których kupcy handlowali od 17 lat miały zostać rozebrane, a na ich miejscu ma powstać Muzeum Sztuki Nowoczesnej.

W lipcu tego roku ratusz przez komornika próbował przejąć halę. Doszło do bijatyki kupców z firmą ochroniarską. W blaszanej hali w centrum Warszawy u zbiegu ulic Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej znajdowało się 600 stoisk, pracowało tam około dwóch tysięcy osób.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!