Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Recenzja zakrzywionego telewizora Samsung UHD KU6500

Materiał Partnera Zewnętrznego
Przyglądamy się bliżej zakrzywionemu modelowi telewizora serii 6 firmy Samsung. Czy telewizor ze średniej półki cenowej może pochwalić się dobrą jakością obrazu i najnowszymi technologiami? KU6500 pokazuje, że jak najbardziej jest to możliwe.

Po bardzo udanej zeszłorocznej serii telewizorów, Samsung stanął w tym roku przed ciężkim zadaniem stworzenia równie atrakcyjnej i bardziej zaawansowanej technologicznie linii produktów. Jak wiemy już na podstawie recenzji dwóch telewizorów z linii SUHD (KS7500, KS9000), cel udało się zrealizować w pełni. Czy KU6500, który jest telewizorem z niższej półki cenowej jest równie udanym produktem? Przekonajmy się wspólnie.

Na samym początku warto zobrazować sobie gdzie „znajduje się” model KU6500 w ofercie Samsunga. Jak już wspomniałem, nie należy on do flagowej linii SUHD, na którą składają serie: siódma, ósma i dziewiąta. Seria szósta, którą reprezentuje KU6500 jest znacznie tańsza od wymienionych droższych urządzeń, ale dzieli z nimi wiele nowatorskich technologii, które pojawiły się w urządzeniach producenta dopiero w tym roku. Z teoretycznego punktu widzenia, to właśnie ten model (lub jego płaski odpowiednik KU6400) powinien być podstawowym wyborem większości klientów, którzy szukają nowoczesnego telewizora w bardzo atrakcyjnej cenie. W teście dowiecie się, jak spisuje się ten model w praktyce.

Do naszej redakcji trafił całkiem spory egzemplarz telewizora KU6500 o przekątnej 55 cali. Jest to jeden z czterech dostępnych na polskim rynku rozmiarów – oprócz niego znajdziemy jeszcze modele 43-, 49- oraz 65-calowe. Pomimo tak sporego zakrzywionego wyświetlacza urządzenie nie jest bardzo potężne, a przynajmniej nie sprawia takiego wrażenia. Zawdzięcza to głownie ograniczeniu ramek dookoła ekranu do prawdziwego minimum.
Do wykonania telewizora użyto klasycznych tworzyw – charakterystyczna podstawka w kształcie litery X oraz obudowa okalająca panel zostały wytworzone z plastiku. Zaskakująca jest wytrzymałość podstawki, która pomimo tego, że nie została wykonana z metalu, bardzo dobrze go imituje zarówno wizualnie, jaki i jeśli chodzi o stabilność urządzenia. Przyznam się, że sam początkowo dałem się nabrać na zastosowanie metalu.

Podobnie jak w droższych modelach, Samsung zadbał o to, by urządzenie wyglądało dobrze z każdej strony. Tylna pokrywa telewizora została zatem uformowana w elegancki łuk, a następnie pokryta teksturą poziomych pasów.

Ogólne wrażenie dotyczące jakości wykonania i solidności urządzenia jest raczej dobre, choć w niektórych miejscach mogło być lepiej. Na wybranych fragmentach obudowy plastik potrafi niepokojąco się ugiąć pod silnym naciskiem dłoni, jednak z drugiej strony - jak często poddajemy telewizor uporczywym testom naciskając na jego obudowę?

Czytaj więcej na: Conowego.pl

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Otwarcie sezonu motocyklowego na Jasnej Górze

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na olsztyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto