Taki widok niesamowicie cieszy. Koncert muzyki poważnej w plenerze, dokładnie utworów Mozarta w wykonaniu warszawskiej Opery Kameralnej, wzbudził zainteresowanie wielu mieszkańców stolicy. Na placu Grzybowskim, 1 września, brakowało nawet miejsc, a scena która powstała na środku otoczona była z każdej strony ludźmi.

Pod tytułem "Requiem na placu Grzybowskim" odbywał się inscenizowany koncert w reżyserii Jerzego Lacha. Muzycy wykonali największe dzieło, ostatnią kompozycję genialnego wiedeńskiego twórcy - „Requiem” Wolfganga Amadeusza Mozarta a do tego mogliśmy oglądać świetnie ucharakteryzowanych aktorów, których gra nawiązywała do historycznych wydarzeń z czasów drugiej wojny światowej.

Był to pierwszy taki koncert plenerowy na placu Grzybowskim w wykonaniu solistów Warszawskiej Opery Kameralnej oraz Zespołu Wokalnego i orkiestry Sinfonietta Warszawskiej Opery Kameralnej. Wstęp na to wydarzenie był wolny, a impreza wzbudziła zainteresowanie dużej liczby warszawiaków. Oby więcej takich inicjatyw!


Zobaczcie też: Nocna defilada wojska. Czołgi i żołnierze na ulicach [ZDJĘCIA, WIDEO]

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Orzewski (gość)

    Koncert świetny, tylko po co ta pantomina???!!! Zepsuli już w tym roku świetną serię koncertów plenerowych Opery Kameralnej w ramach Festiwalu Mozartowskiego a teraz zasłonili orkiestrę, chór i solistów:-(