PKP InterCity zapowiada kolejne zmiany w kursowaniu pociągów. Już od 13 grudnia taniej pojedziemy do Krakowa, Częstochowy, Wrocławia, Poznania i Bydgoszczy.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Liczba pociągów TLK zwiększy się do 400, co pozwoli pasażerom podróżować taniej, Pod szyldem TLK pojedzie tez część ekspresów np. do Krakowa jeżdżących Centralną Magistralą Kolejową.

Czas podróży będzie nieco dłuższy niż dotychczas, pojawią się nowe przystanki, ale pociągi zachowają standard. Za przejazd zapłacimy 35 zł zamiast jak dotychczas 100 zł. Jest to odpowiedź na wprowadzenie przez spółkę PKP Przewozy Regionalne składów InterRegio, pociągów podobnych do kursujących na trasach podmiejskich, mniej wygodnych, lecz zdecydowanie tańszych. Pasażerowie będą mieli więc wybór. Do Krakowa pojadą oprócz InterCity, trzy pary pociągów InterRegio i cztery pary TLK, w których będziemy mogli kupić miejscówkę na życzenie ale tylko w wagonach I klasy.

Będzie ona kosztować 10 zł. Spółka PKP IC, właściciel TLK, wprowadza także wiele promocji. Bilety promocyjne oznaczone będą kolorami. Kupione nawet o 60 proc. taniej w internecie w ramach wyprzedaży biletów na określone pociągi będą miały kolor czerwony, niebieski otrzymamy za darmowy piąty przejazd, kupiwszy wcześniej cztery bilety. Na dowolny przejazd TLK będziemy mogli kupić bilet FUKS w cenie 20 zł. Istnieć będą nadal bilety weekendowe. Pojawią się w rozkładzie nowe pociągi. Będzie ich więcej na trasie Warszawa - Częstochowa, kursować będą co dwie godziny, na Hel i do Zakopanego pojadą pociągi nocne. Pojawi się też połączenie do Wrocławia przez Łódź.

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!