Rewolucja na Moście Poniatowskiego. Trzaskowski zadecydował: zmiana organizacji ruchu, fotoradary i stała obecność drogówki

Konrad Dąbrowski

Rewolucja na Moście Poniatowskiego. Nowy prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zapowiedział znaczące zmiany w ruchu drogowym na Moście Poniatowskiego. Nowa organizacja ma zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu - kierowcom, pieszym i rowerzystom. Szczegóły w artykule poniżej.
 Ewelina Wójcik / archiwum Polska Press

Zmiana organizacji ruchu na Moście Poniatowskiego w Warszawie

Rafał Trzaskowski zapowiedział zmiany w ruchu na Moście Poniatowskiego. Zdaniem prezydenta nowe przepisy pozytywnie wpłyną na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego i zapobiegną częstym wypadkom w tym obszarze. Już wkrótce piesi i rowerzyści będą musieli podzielić się chodnikami przy barierkach mostu. Jeden z nich będzie zarezerwowany wyłącznie dla jednośladów, zaś drugi dla pieszych. Co więcej, kierowcy będą musieli zdjąć nogę z gazu - miasto sfinansuje fotoradary, które przekaże w ręce Inspekcji Transportu Drogowego. ITS zajmie się instalacją odcinkowego pomiaru prędkości na Moście Poniatowskiego.

Nim wejdą nowe przepisy i pojawią się urządzenia mierzące prędkość samochodów poruszających się Mostem Poniatowskiego, obszar ma być stale monitorowany przez patrol policji drogowej.

Wypadki na Moście Poniatowskiego

Zapalnikiem do podjęcia dyskusji nad organizacją ruchu w rejonie Mostu Poniatowskiego był tragiczny wpadek, do którego doszło we wrześniu bieżącego roku. Wówczas 17-letnia rowerzystka mijając się z innym, nadjeżdżającym jednośladem, straciła równowagę i wpadła wprost pod nadjeżdżający samochód. W wyniku uderzenia rowerzystka straciła życie. Po tym zdarzeniu pojawiły się głosy, że określenie jasnych wytycznych dla pieszych i rowerzystów pomogłyby zapobiegać takim sytuacjom.

Wideo

polecane: "Bez Ściemy" o filmach akcji

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

29.11.2018, 12:00

Zmiany, które niczego nie zmienią. Ot taka polska filozofia. Za wypadek z winy rowerzystki karać będą kierowców. Pomysł z ruchem rowerowym po jednej stronie a pieszych po drugiej jest może i dobry, ale kto będzie pilnował i jednych i drugich ? Piesi i rowerzyści i tak będą używać strony, która im pasuje, bo najbliższe miejsce, gdzie mogą przekroczyć jezdnie są przy rondach. I dla jednych i dla drugich to za daleko. Ale medialnie to się sprzeda. Jaka ta nowa władza dobra i zatroskana.

28.11.2018, 08:29

Wystarczy zrobić jedną stronę Poniatoszczaka dla pieszych, a drugą puścić ścieżkę rowerową. Dziękuję. Dobranoc.

28.11.2018, 05:24

Dobry pomysł trzeba problem rozwiązać

27.11.2018, 23:28

By uspokoić ruch na Wiadukcie Poniatowskiego i samym Moście potrzeba pieszych wypuścić na przejścia dla pieszych.
Przede wszystkim na wysokości Muzeum Wojska Polskiego i PKP Powiśle. Tam jest konieczne przejście dla pieszych ze światłami (wzbudzanymi zbyt szybką jazdą również) i przystanek tramwajowy. Dodatkowo z fotoradarem na motory, bo to one są dużą bolączką mieszkańców okolic Mostu i Wiaduktów swoją szybką jazdą bez tłumików.
Rondo z palmą szybko zamienić na skrzyżowanie równorzędne. Palmę przenieść obok na swerek przy Smolnej w miejsce paskudnych krzaków koło pomnika.
Wyznaczyć ścieżki rowerowe. Jest dużo miejsca.
Dodatkowo zasadzić szpaler DUZYCH drzew a nie sadzonek.
Proszę. Gratisowe rozwiązanie macie bolączki Aleji Jerozolimskich i Poniatowskiego.

27.11.2018, 22:50

Wszędzie gdzie były wypadki postawić radary i ograniczenia prędkości i.....kosić mandaty. nawet tam, gdzie ludzie nie chodzą. Nowy prezydent jest mądry to tak zrobi,

27.11.2018, 22:31

No i mamy nowego prezydencinę w akcji. Myślał i wymyślił. Nie ma to jak zacząć od złodziejstwa pod kłamliwym płaszczykiem dobrych intencji. Ale co tu wymagać, przecież to Polska. Rowerzystka spierniczyła się z chodnika, to ustawić fotoradary - ścieżka rozumowania prowadząca od jednego z tych zdarzeń, do drugiego, jest przecież prosta i jasna. A może byś się wziął polityczny (tu sobie wstawcie) np. za walkę ze smogiem? Ale nie wydając grubą kasę na system monitoringu - bo że jest smog, to czuć i jakości powietrza to nie poprawi. Cuchnie jak na śląskiej wiosce. I nie skacząc na kasę kierowców (bo ruch samochodowy generuje tylko 10% smogu). Może by tak wziąć się za podłączanie do sieci ciepłowniczej tych wszystkich budynków, których mieszkańcy (zapewne z dobrobytu ) palą w piecach diabli wiedzą czym, a siwy dym wali na całą ulicę w tej pięknej europejskiej stolicy, w XXI wieku. Nieee, gdzie tam. Nowy prezydent zadba o nasze bezpieczeństwo, tego nam trzeba.
Ps. Panie Trzaskowski, może warto, żeby sam pan pojechał na ten most i spadł z roweru pod samochód - moim osobistym zdaniem to się bardziej przysłuży mieszkańcom, niż kolejne radary.

27.11.2018, 21:10

A wystarczyłoby jeździć na rowerach po stronach zgodnych z tradycyjnym ruchem ulicznym, jak samochody - w kierunku Saskiej Kępy po południowej stronie, w kierunku centrum - po północnej...
Jeśli ta droga dla rowerów nie zostanie choć trochę poszerzona i zabezpieczona, to będzie jeszcze bardziej niebezpieczna, bo rowery będą się tam mijały non-stop! No chyba że czegoś nie rozumiem??...

27.11.2018, 21:08

a od kiedy to Czaskoski ma władzę nad policją i ITD......ani radarów postawić ani policji do swojego widzimisię zmusić nie jest w stanie..........bufon zwykły..:(((

27.11.2018, 17:44

A wystarczy oddzielić jezdnię od chodnika barierką

27.11.2018, 16:55

Teraz to dopiero będzie wypadków...
Można w miarę bezpiecznie założyć, że do tej pory 25% rowerzystów poruszało się chodnikiem po lewej, 25% chodnikiem po prawej, 25% ulicą z lewej i 25% ulicą z prawej strony.
Teraz wszyscy trafią na JEDEN i ten sam WĄSKI chodnik. Mijanie dwóch rowerów, które doprowadziło do śmierci tej dziewczyny zamiast czegoś nauczyć zarządzających i poprawić bezpieczeństwo - paradoksalnie doprowadzi do pogorszenia bezpieczeństwa i większej ilości wypadków.

A fotoradar na moście? Hah... ostatnio przy stłuczce na jednym pasie mostu kierowcy zwalniali do przepisowych 50, żeby popatrzeć i co? Stało całe śródmieście, korek aż do lotniska...