Pamiętam, jak jechałam kiedyś pociągiem zastanawiałam się, co ludzie siedzący obok mnie przede mną ukrywają… czy w ich życiu dzieje się właśnie coś wspaniałego, czy coś strasznego, czy ktokolwiek jest w ogóle w ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Pamiętam, jak jechałam kiedyś pociągiem zastanawiałam się, co ludzie siedzący obok mnie przede mną ukrywają… czy w ich życiu dzieje się właśnie coś wspaniałego, czy coś strasznego, czy ktokolwiek jest w ogóle w neutralnym nastroju… czy wiedza, którą posiada jedna osoba, mogłaby pomóc komuś innemu.

Na początku miałam zrobić komedię romantyczną, ale po drodze okazało się, że treść ludzkiego życia jest raczej tragiczna, dlatego Z drugiej strony jest jednocześnie komedią i tragedią. Lubię poszukiwać uniwersalnych aspektów ludzkiego doświadczenia, zarówno w wielkich, jak i małych sprawach. Starałam się zachować jak najwięcej "prawdy", aby ludzie mogli odbierać film jako część swojego doświadczenia.

Sarah WattREŻYSER - SARAH WATT

Sarah Watt mieszka w Australii, w Melbourne. Przez piętnaście lat tworzyła autorskie, ręcznie malowane krótkie filmy – od scenariusza, przez produkcję, aż po reżyserię. Jej debiutancka animacja – Small Treasures – została nagrodzona jako najlepszy film krótkometrażowy na festiwalu w Wenecji w 1995 roku. Jej obrazy są bardzo osobiste i w subtelny sposób zabawne, a równocześnie starają się odnaleźć uniwersalne wartości w ludzkich doświadczeniach. Z drugiej strony, pierwszy długometrażowy film fabularny Watt, został nagrodzony na festiwalach w Toronto, Rotterdamie i Mar del Plata.
(źródło: 8ff.eranowehoryzonty.pl)
FILMOGRAFIA

• 1995 Small Treasures
• 1998 Dervent Envy
• 1998 Local Dive
• 2000 Way of the Birds
• 2001 Living with Happiness
• 2005 Look Both Ways

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!