Robert Leszczyński nie żyje. Miał 48 lat

Trudno przekazuje się takie wiadomości. 1 kwietnia zmarł dziennikarz i krytyk muzyczny Robert Leszczyński. Prawdopodobnie przyczyną śmierci była niezdiagnozowana cukrzyca.
 Grzegorz Mehring / Polska Press Grupa

Robert Leszczyński urodził się w 1967 roku w Olecku. Pracował w "Gazecie Wyborczej" jako dziennikarz i krytyk muzyczny. W połowie lat 90. razem z Wojciechem Pilichowskim założył zespół muzyczny Karate Musiq.

Popularność zyskał jako juror czterech edycji programu Idol. Następnie prowadził autorski program Mop Man w telewizji Polsat. Pełnił także funkcję rzecznika Przystanku Woodstock.

W 2006 został redaktorem naczelnym miesięcznika "Laif". Od maja 2007 do lutego 2010 kierował działem Kultura i Styl tygodnika "Wprost".

W drugiej połowie pierwszej dekady XXI wieku zaangażował się w politykę. Był wśród założycieli Partii Demokratycznej. W 2006 bezskutecznie ubiegał się o mandat radnego Warszawy z listy Zielonych. W 2011 jako członek Ruchu Palikota bez powodzenia kandydował także do Sejmu.

Rogowiecki, Lizut, Owsiak i Biedroń wspominają Roberta Leszczyńskiego

TVN24/x-news

Wideo

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum oraz Politykę Prywatności.

04.04.2015, 10:23

A podobno trawka jest nieszkodliwa...

03.04.2015, 20:59

Miał porządne poglądy polityczne i społeczne.

03.04.2015, 18:51

Nie będę płakał po Leszczyńskim.

03.04.2015, 08:00

Wyrazy współczucia dla rodziny z powodu takiego bufona, oszołoma i zacofańca umysłowego.

02.04.2015, 21:34

"Ateista tez czlowiek (pisownia oryginalna zachowana)" - pewnie że człowiek, tylko że "wierzący inaczej". Był sobie lodź i go nie ma? Za proste by to było i bez jakiegokolwiek sensu. Lepiej od razu popełnić zbiorowe se-puku, niż żyć jak zwierzak w przekonaniu że jedynym przeznaczeniem są białe robaki lub ogień krematorium. Można i tak...

02.04.2015, 18:04

Ateista tez czlowiek katoliku

02.04.2015, 17:07

Ateista tez czlowiek katoliku

02.04.2015, 14:04

ja na początku myślałem, że to żart a nim nie jest! :(

02.04.2015, 14:00

Ja też za nim nie przepadałem, ale on naprawdę zmarł, to nie żart. O zmarłych nie mówi się źle, lub wcale.

02.04.2015, 13:39

Oszołom.

02.04.2015, 11:02

A czym takim zasłużył się aby aż o nim pisać?

02.04.2015, 02:57

[*] dla niego ale pinie o nim miałem i mam tą samą. Nie lubiłem typa. A jeszcze te opisy "dziennikarz" i "krytyk muzyczny" kurde właśnie dla tego go nie lubiłem bo nie znał się na tym a przypisali mu od tak te "role". Wyborcza kreuje ^^

02.04.2015, 01:15

Pewnie ktos sobie znowu jakies jaja robi...debile...

01.04.2015, 22:31

nigdy nie lubiłem tego kolesia, ateisty

01.04.2015, 20:32

Masakra,nigdy niewiadomo kiedy nadejdzie nasz koniec na tym swiecie

01.04.2015, 20:14

to chyba nie jest żart na Prima Aprilis?