Roger postraszył Victorię

Marcin Karpiński
Zwycięstwo nad Notecianką kosztowało Victorię wiele wysiłku. Bartosz Migawa schodził z boiska z kontuzją ze łzami w oczach, zaś Jakub Kujawka w ferworze walki ułamał kawałek zęba.

Kto wybrał się w sobotę na mecz do Koronowa, ten na pewno nie żałuje. Emocje trzymały kibiców w napięciu do ostatnich minut. Gospodarzy postraszył w pierwszej połowie snajper Notecianki Roger Babiarz, strzelając dwa gole.

Podopieczni Macieja Karabasza walczyli jednak do końca. Po świetnie bitym przez Borysa Modrackiego rzucie wolnym do wyrównania doprowadził Bartosz Migawa. A na 3:2 uderzeniem pod poprzeczkę wynik ustalił Robert Kawałek.

To był dobry mecz, a bramek mogło paść drugie tyle. Notecianka, która w II połowie czyhała na same kontry, mogła też strzelić jeszcze dwa gole. Serca miejscowych fanów zadrżały, gdy przy piłce byli Słupski i Bednarek, lecz obaj, mimo że mieli sporo miejsca na oddanie strzału, pudłowali.

- Mogę się cieszyć, że nasz zespół nie pękł. Jechaliśmy do drużyny, która bądź co bądź miała stosunek bramek 10 do 1 - powiedział po spotkaniu kierownik Notecianki, Tadeusz Grupa (co ciekawe, wciąż czynny piłkarz).

Szkoleniowiec Victorii Maciej Karabasz po ostatnim gwizdku poczuł wielką ulgę. - Nie graliśmy najlepiej, dlatego cieszą 3 punkty. To był słabszy mecz w wykonaniu Kardasza i Kanika. Mam zaś nadzieję, że Migawa na mecz z Wdą będzie już zdrowy.

III LIGA. Wyniki 3. kolejki: Victoria Koronowo - Notecianka Pakość 3:2 (1:2): Paweł Kanik (21), Bartosz Migawa (74-głową), Robert Kawałek (80) - Roger Babiarz (32, 45).

Victoria: Piesik - Szczukowski, Raszka, Talarek (73. Stoppel), Glazik (46. Raczyński)- Kardasz (72. Migawa), Sawicki (46. Kawałek), Modracki żółta kartka, Skonieczka - Kujawka żółta kartka, Kanik.

Notecianka: Bembnista - Gutowski, Bednarek, Wiśniewski, Schumacher żółta kartka (71. Delekta żółta kartka) - Nadolski, G. Woźniak, Szot (75. Gawron, 88. Włoch), Słupski (88. E. Słupski) - Kala, Babiarz.

Wda Świecie - Zdrój Ciechocinek 2:3 (Szczygielski 77, Czerwiński 82 - Vinicius 46, 66, Witkowski 85), Lubuszanin Trzcianka - Legia Chełmża 4:0 (Zublewicz 3, Krostek), Górnik Konin - Lech Rypin 2:0, Unia Swarzędz - Sparta Oborniki 1:1, Włocłavia - Calisia 1:0, Polonia Leszno - Mieszko Gniezno 1:0.

1. Victoria 3 9 13-3
2. Włocłavia 3 9 10-1
3. Górnik Konin 3 9 7-2
4. Unia Swarzędz 3 7 10-1
5. Polonia Nowy Tomyśl 2 6 7-2
6. Wda Świecie 3 6 6-3
7. Sparta Oborniki 3 4 4-5
8. Zdrój 3 4 6-7