Roger Waters w Warszawie

Roger Waters w Warszawie (© materiały prasowe)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Rogers Waters w Warszawie wystąpi ze swoim monstrualnym show "The Wall". Założycieli legendarnej grupy Pink Floyd pojawi się przed polską publicznością na Stadionie Narodowym. Z tej okazji TVP2 wyemituje legendarny spektakl muzyczny „The Wall – live In Berlin”, którego premiera odbyła się w 1990 i była związana ze zburzeniem Muru Berlińskiego.

Słynny berliński koncert „The Wall” przeszedł do historii jako jedno z najważniejszych wydarzeń artystycznych wszechczasów. Spektakularne widowisko swoją premierę miało 21 lipca 1990 roku w Berlinie na Postdamer Platz. Roger Waters, wówczas były już członek Pink Floyd, postanowił zaprezentować światu swoje największe artystyczne dokonanie.

Zobacz koniecznie: Roger Waters w Warszawie zagra The Wall. Jego show przyćmi Madonnę [ZDJĘCIA]

Z okazji zburzenia Muru Berlińskiego, wraz z grupą The Bleeding Heart Band wystawił zrealizowany z rozmachem spektakl muzyczny. W przedsięwzięciu wzięły udział dwie orkiestry, chór oraz plejada gwiazd, w tym m.in. Sinead O'Connor, Joni Mitchell, Bryan Adams, Van Morrison, Paul Carrack i wielu innych.

Roger Waters w WarszawiePrzed sceną zgromadziło się tego wieczora ponad dwieście tysięcy ludzi. Koncert był transmitowany przez telewizje w różnych częściach świata. Utwory pochodzące z jednego z najważniejszych albumów w historii muzyki rozrywkowej wykonały gwiazdy światowego formatu. Niemiecka grupa Scorpions wykonała „In the flash”, Paul Carrack zaśpiewał „Hey You”, a Bryan Adams „Young Lust”. Do mistrza ceremonii, Rogera Watersa, należały „Run Like Hell” oraz „Nobody’s Home”.

Dzieło poświęcone źródłom samotności, alienacji oraz zagubieniu weszło do kanonu najważniejszych wydarzeń artystycznych w historii muzyki.

Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!