STYCZEŃ
Będzin (08-11.01.2009 r.) – XV Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika (UM, 0-32 267 70 44);
Częstochowa (17.01.2009 r.) – XXI Karnawałowe Marsze na Orientację (PTTK, 0-34 324 21 20);
Istebna/schronisko Zaolzianka (16-18.01.2009 r.) – Beskidzkie Slajdowisko FASOLKA 2009 (SKPB w Katowicach, 0 515 170 766);
Jastrzębie Zdrój (20.01.2009 r.) – XIX Rajd Szlakiem Martyrologii Narodów (PTTK, 0-32 471 94 88);
Jaworze (24.01.2009 r.) – VI Biesiada Ludowa (OPG, 0-33 817 32 37);
Korbielów (25.01.2009 r.) – Puchar Korbielowa w slalomie gigancie (Ośrodek Narciarski Pilsko, 0-33 863 40 68);
Mikołów (19.01.2009 r.) – VIII Mikołowskie Spotkania Kolędowe (MDK, 0-32 226 21 47, 738 09 46);
Radziechowy (10.01.2009 r.) – XXIII Międzynarodowy Bieg Dudka, XIV Memoriał Ewy Dudek, Puchar Akuna Polska (UG, 0-33 867 66 10);
Rajcza (29-31.01.2009 r.) – XVIII Międzynarodowy Narciarski Rajd Chłopski (UG, 0-33 864 31 55);
Szczyrk/Snowpark Juliany, Hala Pośrednia (23-24.01.2009 r.) – Billabong Freestyle Festival (Beskidzkie Stowarzyszenie Snowboardu, ul. Nadbrzeżna 12, 43-300 Bielsko-Biała, 0 503 029 366, 502 144 209);
Tychy (30-31.01.2009 r.) – Port Pieśni Pracy - Spotkania Szantymenów (MCK, 0-32 780 66 85);
Węgierska Górka/Cięcina Abrahamów, Żabnica Wojtatówka (24.01. i 07.02.2009 r.) – otwarte zawody w narciarstwie alpejskim o Puchar Żywiec Zdrój, mistrzostwa szkół w narciarstwie alpejskim o Puchar Wójta (Ośrodek Promocji Gminy Węgierska Górka, Stowarzyszenie Promocji Turystyki i Rekreacji Grań w Węgierskiej Górce, 0-33 864 21 87);
Wręczyca Wielka (18.01.2009 r.) – VIII Przegląd Zespołów Teatralnych WRĘCZYCKIE JASEŁKA (GOK, 0-34 319 24 24, 319 24 20);
Zawiercie/Smoleń (07-11.01.2009 r.) – 41. Rajd Narciarski po Jurze (PTTK, KT Ostańce, 0-32 672 18 41);
Żywiec/Milówka (24.01.-01.02.2009 r.) – Żywieckie Gody (Regionalny Ośrodek Kultury, 0-33 812 69 08, www.rok.bielsko.pl);
Żywiec (27.01.2009 r.) – XVIII Spotkanie Miłosników Gór Żywiec 2009 (KTGiK Kangchendzonga, MCK, 0-33 475 11 60).
LUTY
Bielsko–Biała (18-22.02.2009 r.) – Bielska Zadymka Jazzowa (Stowarzyszenie Sztuka – Teatr, 0-33 822 11 25, www.sztuka.bielsko.pl);
Istebna (01.02.2009 r.) – XXXIV Międzynarodowy Bieg Narciarski o Istebniański Bruclik (GOK, 0-33 55 62 08);
Istebna (przesunięte z 08.02.2009 r. na inny termin) – VII Zimowe Zawody Furmanów (GOK, 0-33 855 62 08);
Korbielów (28.02.) – XXXIX Puchar Pilska w slalomie gigancie (Starostwo Powiatowe w Żywcu, 0-33 861 24 24);
Rycerka Górna (13-15.02.) – Zimowy Zlot VW GarBusa (Witold Bulowski, 0 600 473 215);
Szczyrk (.02.2009) – XIII Międzynarodowy Memoriał Urszuli Szkodziak w konkurencjach alpejskich (Stowarzyszenie Sokół, 0-33 817 81 87, 0 606 712 382);
Ustroń/Czantoria wyciąg Solisko (01.02.2009 r.) – VIII Zawody Narciarskie O MASKOTKĘ USTRONIA (UM, 0-33 857 93 00);
Ustroń/Czantoria wyciąg Solisko (w tym roku się nie odbywa) – V Festiwal Back On Snow: snowboard i freeski (OSI Adam Ozaist, Śląski Zamek Sztuki i Przedsiębiorczości, ul. Zamkowa 3/12, 43-400 Cieszyn, 0 607 222 331);
Ustroń/wyciąg Solisko (22.02.2009 r.) – VIII Zawody Narciarskie w Slalomie Gigancie o Puchar Czantorii (Kolej Linowa Czantoria, 0-33 854 35 50);
Ustroń (.02.2009 r.) – II Mistrzostwa Ustronia w Narciarstwie Biegowym (Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Ustronia, 0-33 854 26 53);
Węgierska Górka/Cięcina Abrahamów, Żabnica Wojtatówka (24.01. i 07.02.2009 r.) – otwarte zawody w narciarstwie alpejskim o Puchar Żywiec Zdrój, mistrzostwa szkół w narciarstwie alpejskim o Puchar Wójta (Ośrodek Promocji Gminy Węgierska Górka, Stowarzyszenie Promocji Turystyki i Rekreacji Grań w Węgierskiej Górce, 0-33 864 21 87);
Wilkowice (07.02.2009) – V Puchar Magurki w biegach narciarskich - Śladami Arcyksiężnej Marii Teresy Habsburg (UG, 0-33 499 00 77 w. 422);
Wisła/Stożek (12.02.2009 r.) – Amatorskie Mistrzostwa Polski w slalomie gigancie (Cieszyński Klub Narciarski Skręty, 0-33 479 82 03, Ośrodek Narciarski STOŻEK, 0-33 855 32 52, 855 29 10);
Wisła/Stożek (15.02.2009 r.) – 18. Puchar Cieszyna im. Jerzego Łączyńskiego w narciarstwie alpejskim (Cieszyński Klub Narciarski Skręty, 0-33 479 82 03);
Żabnica/Hala Boracza (22.02.2009 r.) – IV Bieg Gazdy (Ośrodek Promocji Gminy Węgierska Górka, 0-33 864 21 87).
MARZEC
Brynica/Miasteczko Śląskie (21.03.) – TOPIENIE MARZANNY - GOIK (MOK w Miasteczku Śl., 0-32 288 88 70);
Częstochowa (21.03.) – II Złaz Turystyczny Wiośnie na Spotkanie (PTTK, 0-34 324 21 20);
Katowice (26-29.03.) – VII Festiwal Slajdów Podróżniczych (Ślaskie Stowarzyszenie Podróżnicze Garuda, Studenckie Koło Podróznicze Denali, http://www.festiwal.morawiec.travel.pl/);
Piekary Śląskie (.03.) – IV Dni Gór (Miejskie Centrum Informacji i Turystyki, 0-32 768 14 27);
Racibórz (20.03.) – Wielodyscyplinowy Rajd Topienie Marzanny 2009 (PTTK, 0-32 415 30 93);
Racibórz (22-27.03.) – Tydzień Kina Niemieckiego (Raciborskie Centrum Kultury, 0-32 415 31 72);
Radziechowy (15.03.2009 r.) – XV Międzynarodowy Narciarski Bieg Bacy (RKB Baca, 0-33 567 63 13);
Rybnik (13-14.03.) – V Rybnik Blues Festival (Rybnickie Centrum Kultury, 0-32 422 21 32);
Rybnik (15.03.) – Dzień św. Patryka (Rybnickie Centrum Kultury, 0-32 422 21 32);
Szczyrk (07.03.) – Freestylowy Dzień Kobiet - Snowpark Billabong (http://www.freestylowydzienkobiet.pl/);
Szczyrk (.03.) – Puchar Szczyrku w narciarstwie alpejskim amatorów (Stowarzyszenie Sokół, 0-33 817 81 87, 0 606 712 382);
Szczyrk (11-14.03.2009 r.) – XV Puchar Polski PARA-SKI; celność lądowania + slalom gigant (Związek Polskich Spadochroniarzy, 0-33 828 34 00);
Wisła (07.03.) – VI Międzynarodowy Rajd Narciarsko-Pieszy "Do Żródeł Wisły" (PTTK, 0-33 855 35 60);
Wisła (07-08.03.) – XXII Puchar Stożka w narciarstwie alpejskim (ON Stożek, 0-33 855 32 04);
Zawoja/Mosorny Groń (01.03.) – IV Otwarte Zawody Skitourowe o Puchar Polar Sportu (Sklep Polar Sport, 0 603 445 234);
Zebrzydowice (28.03.) – VI Regionalny Konkurs Wypieków na Zapusty i Wielkanoc DOTRY, KOŁACZE, KREPLIKI I INKSZE PLACKI (GOK, 0-32 469 33 34, www.gok.zebrzydowice.pl);
Żory (.03.) – II Piknik Militarny (Andrzej Marek, 0 787 791 839);
Żywiec (29.03.) – X Półmaraton dookoła Jeziora Żywieckiego (Starostwo Powiatowe, 0-33 861 22 44, 861 94 58).
KWIECIEŃ
Będzin (30.04.) – ROK OBRZĘDOWY W ZAGŁĘBIU - KARNAWAŁ, OSTATKI, TŁUSTY CZWARTEK (Muzeum Zagłębia, 0-32 267 77 07);
Chorzów (18.04.) – XIII Chorzowska Biesiada Rocznicowa (Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu, 0-32 241 11 11, 241 70 50);
Cieszyn (28.04.-03.05.) – XI Przegląd Filmowy KINO NA GRANICY (Stowarzyszenie Solidarność Polsko - Czesko - Słowacka, Cieszyński Ośrodek Kultury Dom Narodowy, 0-33 851 25 20);
Częstochowa (03-05.04.) – Święto Palmy Wielkanocnej (Częstochowska Organizacja Turystyczna, 0-34 368 22 60);
Częstochowa (04.04.) – XXXIV Ogólnopolskie Jurajskie Marsze na Orientację WIOSENNY KOMPAS (PTTK, 0-34 324 21 20);
Dąbrowa Górnicza (05.04.) – II Półmaraton Dąbrowski (Centrum Sportu i Rekreacji, 0-32 261 24 02);
Dąbrowa Górnicza (26.04.) – rajd rowerowy (Centrum Sportu i Rekreacji, 0-32 261 24 02);
Mikołów (05.04.) – Jarmark Świąteczny, Jarmark Śląski (MDK, 0 -32 226 21 47, 738 09 46);
Skoczów (10-11.04.) – Pochód z Judoszem (Towarzystwo Miłośników Skoczowa, MDK, 0-33 479 10 40);
Zawiercie/Łazy (.04.) – III Rajd Witaj Wiosno (PTTK, 0-32 672 18 41, 678 39 93);
Żywiec (25.04.) – Wiosenny Festiwal Biegowy: biegi przełajowe na Grojec (MOSiR, 0-33 861 47 01);
Żywiec (25.04.) – XI Wiosenny Zlot Ekologiczny CZYSTE GÓRY (Starostwo Powiatowe, 0-33 861 22 44, 861 94 58).
MAJ
Będzin (22-24.05.) – Dni Będzina (UM, 0-32 267 70 44);
Będzin (23-24.05.) – II Międzynarodowy Festiwal Modelarski, V Festiwal Modeli Redukcyjnych BĘDZIN 2009 (UM, 0-32 267 70 44);
Bielsko–Biała (01.05.) – XIV Przełajowy Bieg Beskidka (TKKF Beskidek, 0-33 811 61 59);
Bielsko-Biała (02-03.05.) – Festyn Majowy (BCK, 0-33 828 16 40, www.bck.bielsko.pl);
Bielsko–Biała/Ustroń, Szczyrk, Żywiec (16-17.05.) – II Bielski Rajd Syren (Klub Miłośników Syren przy Automobilklubie Beskidzkim, 0 602 705 310, 0 785 620 076);
Bielsko-Biała (22-24.05.) – Dni Bielska-Białej (BCK, 0-33 828 16 40, www.bck.bielsko.pl);
Bytom (29-31.05.) – V Ogólnopolski Zlot Pojazdów Militarnych Bytom 2009 (UM, 0 509 719 589);
Chorzów (01.05.) – Śląskie Gody: otwarcie sezonu w skansenie (Związek Górnośląski, 0-32 251 27 25);
Chorzów (17, 24 i 31.05.) – XXX Wojewódzki Przegląd Zespołów Folklorystycznych WICI (Górnośląski Park Etnograficzny, 0-32 241 07 18, www.chorzow.pl/skansen);
Chorzów (24.05.) – Dzień Rzemiosła (Górnośląski Park Etnograficzny, 0-32 241 07 18, www.chorzow.pl/skansen);
Cieszyn (28.04.-03.05) – XI Przegląd Filmowy KINO NA GRANICY (Stowarzyszenie Solidarność Polsko - Czesko - Słowacka, Cieszyński Ośrodek Kultury Dom Narodowy, 0-33 851 25 20);
Cieszyn (16-17.05) – I Cieszyńska Majówka Pojazdów Zabytkowych (Europejska Asocjacja Automobilerów Kraków, Automobilklub Cieszyński, Radio Taxi Cieszyn, 0-33 852 02 39);
Cieszyn (17.05.) – XII Rodzinny Rajd Rowerowy (Turystyczny Klub Kolarski Ondraszek, ul. Bobrecka 2a, 0-33 851 52 98);
Częstochowa (09.05.) – XXXVIII Marsze na Orientację im. B. Rychlik (PTTK, 0-34 360 60 55);
Dąbrowa Górnicza (29-31.05.) – Dni Dąbrowy Górniczej (Centrum Sportu i Rekreacji, 0-32 261 24 02);
Gliwice (16-17.05.) – Noc Muzeów (Muzeum w Gliwicach, 0-32 231 08 54);
Gliwice (21-23.05.) – 43. Rajd Pieszy i Rowerowy Szlakami Powstań Śląskich (PTTK, 0-32 231 05 76);
Gliwice (30-31.05.) – Międzynarodowe Spadochronowe Mistrzostwa Śląska (Aeroklub Gliwicki, 0-32 230 15 92);
Gorzyce (17.05.) – IX Dni Gminy Gorzyce (Stowarzyszenie PIR, 0-32 451 16 87);
Istebna (03.05.) – Miyszani Łowiec (Związek Podhalan – Oddział Górali Śląskich, 0-33 855 52 57);
Janów (02.05.) - III Turystyczna Majówka (SOKiS w Janowie, 0-34 327 81 08);
Jaworze (01-03.05.) – V Polsko-Czeskie Dni Europy w Jaworzu (Ośrodek Promocji Gminy, 0-33 817 32 37 );
Jeleśnia/Korbielów (23.05.) – XIII Redyk (UG, GOK, 0-33 863 60 57, 863 66 68);
Konopiska (23-24.05.) – VIII Dni Gminy Konopiska (UG, 0-34 328 20 57);
Katowice (03.05.) – Katowicka Majówka (Estrada Śląska, 0-32 251 66 81-83);
Katowice (03.05.) – Silesia Marathon (4energy Spółka Akcyjna, 0-32 207 57 31);
Katowice (29-30.05.) – XV Święto Kwitnących Głogów (MDK Ligota, 0-32 252 32 34, www.mdk.promocja.pl);
Lubliniec (30-31.05.) – Japonia w Lublińcu (MDK, 0-34 356 35 12, 356 29 31);
Łaziska Górne (31.05.) – XXIII Krajowy Jarmark Kapel Podwórkowych O ŁAZISKIE LIŚCIE (MDK, 0-32 224 10 33);
Mikołów (09.05.) – X Rajd Rowerowy Powiatu Mikołowskiego (PTTK, 0-32 226 54 60, 226 28 98);
Myszków (02-03.05.) – Myszkowska Majówka (MDK, 0-34 313 28 03, 313 18 34);
Myszków (.05.) – Noc Sobótki (MDK, 0-34 313 28 03, 313 18 34);
Pawłowice (30-31.05.) – XVIII Dni Pawłowic (GOK, 0-32 472 25 70);
Porąbka (30-31.05.) – Dni Porąbki (GOK, UG, 0-33 810 60 55, 827 28 09-10);
Pszczyna (10.05.) – Pszczyńskie Koncerty Plenerowe (Pszczyńskie Centrum Kultury, 0-32 210 45 51);
Pszczyna (16.05.) – V Rowerowy Rajd wokół Zbiornika Goczałkowickiego (PTTK, 0-32 210 11 22);
Pszczyna (23-24.05.) – Pszczyńska Noc Muzeów (Muzeum Zamkowe, 0-32 210 30 37);
Pszczyna (30-31.05.) – XXXIII Festiwal Folklorystyczny SPOTKANIA POD BRZYMEM (Zagroda Wsi Pszczyńskiej, 0 603 131 186);
Pszczyna (.05.) – XXXII Rajd Pieszy i Rowerowy po Ziemi Pszczyńskiej (PTTK, 0-32 210 11 22);
Racibórz (02-03.05.) – Majówka z RCK, IX Festiwal ROCK CO ROK (Raciborskie Centrum Kultury, 0-32 415 31 72, 415 25 40);
Radziechowy (30.05.) – XVIII Międzynarodowy EKO Bieg Szlakiem Dudka, XIV Memoriał Ewy Dudek (UG, 0-33 867 66 10);
Rybnik/Niedobczyce (.05.) – X Międzynarodowy Integracyjny Piknik Muzyczny Rybnik 2009 (DK Niedobczyce, 0-32 739 81 85);
Rybnik (25-27.05.) – IX DNI ZIEMI, WODY I POWIETRZA (Laboratorium Nowoczesnych Technologii Przemysłowych Centrum Kształcenia Inżynierów, 0-32 429 57 57);
Sławków (w tym roku nie odbywają się) – Dni Sławkowa (UM, 0-32 293 12 52);
Sośnicowice (23-24.05.) – Święto Miasta (UM, 0-32 238 71 91 w. 329);
Stanica (.05.) – IV Przegląd Twórczości Ludowej STANICKA LIPA 2009 (UG w Pilchowicach, 0-32 235 65 21);
Szczekociny (30-31.05.) – Dni Szczekocin i Kultury Ludowej: XI Regionalny Przegląd Zespołów Ludowych, Kapel i Śpiewaków oraz IX Jarmark Rękodzielnictwa i Twórczości Ludowej (MGOK, 0-34 355 70 75);
Szczyrk (01-02.05.) – Memoriał Marka Dunata - I Festiwal Kolarstwa Górskiego Szczyrk 2009 (MOKPiI, 0-33 817 86 36);
Szczyrk (02.05.) – Jarmark Sztuki Góralskiej (MOKPiI, 0-33 817 86 36);
Ustroń (01.05.) – Jarmark Ustroński (MDK Prażakówka, 0-33 854 29 06);
Ustroń (24.05.) – 13. Rodzinny Rajd Rowerowy (UM, 0-33 854 26 53);
Węgierska Górka/Hala Redykalna (.05.) – IX Spotkanie Ludzi Gór - Rajd „Jednotysięcznik w jeden rok” (OPG Węgierska Górka, 0-33 864 21 87);
Wilamowice (02-03.05.) – Wiosenne Spotkania Zaprzyjaźnionych Gmin i Grup Etnicznych Europy WILAMOWSKIE ŚMIERGUSTY (MGOK, 0-33 845 73 45);
Wisła (01-02.05.) – Wiślańska Majówka (WCK, 0-33 855 29 67);
Wisła (21-24.05.) – XXXIII Ślaski Rajd Pojazdów Zabytkowych (Automobilklub Śląski, 0-32 253 88 74);
Wodzisław Śląski (02.05.) – III Zlot Motocyklowy i Samochodów Tuningowych (WCK, 0-32 455 48 55);
Zamek w Chudowie (03.05.) – XIV Spotkania na Zamku w Chudowie: Za Króla Stasia (Fundacja Zamek Chudów, 0-32 330 13 00);
Zamek w Ogrodzieńcu (01-03.05.) – Zamkowa Majówka (Zamek sp. z o.o., 0-32 673 22 20, 673 29 91);
Zamek w Ogrodzieńcu (23-24.05.) – VI Najazd Barbarzyńców - festyn wczesnego średniowiecza (Zamek sp. z o.o., 0-32 673 22 20, 673 29 91);
Zawiercie (01-03.05.) – Zawierciańska Majówka (MOK Centrum, OSiR, 0-32 672 28 82, 672 13 39, www.mok.pl);
Zebrzydowice (10.05.) – Międzynarodowy Przegląd Zespołów Regionalnych ZŁOTY KŁOS (GOK, 0-32 469 33 34, www.gok.zebrzydowice.pl);
Żory (01-03.05.) – Świąteczna Majówka – Żymlok Party (MOK, 0-32 434 24 36);
Żory (08-10.05.) – IV Easy Jazz Festiwal (MOK, 0-32 434 24 36);
Żory (11.05.) – Święto Ogniowe (MOK, 0-32 434 24 36);
Żory (16.05.) – Muzealna Majówka połączona z Nocą Muzeów "Fiesta Latina" (Muzeum Miejskie, 0-32 434 37 14, 475 74 80);
Żywiec (.05.) – V Międzynarodowy Wiosenny Zlot Turystów WIELKA RACZA (PTTK, 0-33 861 26 34);
Żywiec (31.05.) – Wiosenny Zlot Żywczaków na Hali Miziowej (PTTK, 0-33 861 26 34).
CZERWIEC
Beskid Śląski i Żywiecki (11-14.06.) - III Beskidy MTB Trophy 2009 (G&G Promotion, 0-22 732 21 86, 0 501 26 33 00);
Bielsko-Biała (21.06.) – IV Średniowieczny Jarmark Świętojański (Muzeum w Bielsku-Białej, 0-33 822 06 56);
Bytom (.06.) – Dni Górnośląskiej Kolei Wąskotorowej (Stowarzyszenie Górnośląskich Kolei Wąskotorowych, 0-32 719 73 34, www.sgkw.eu);
Chorzów (14.06.) – finał XXX Wojewódzkiego Przeglądu Zespołów Folklorystycznych WICI (Górnośląski Park Etnograficzny, 0-32 241 07 18, www.chorzow.pl/skansen);
Cieszyn (02-06.06.) - XX Międzynarodowy Festiwal Teatralny BEZ GRANIC (Stowarzyszenie Solidarność Polsko–Czesko–Słowacka, 0-33 851 25 20, http://www.spczs.cieszyn.pl/);
Cieszyn (19-21.06.) – XIX Święto Trzech Braci (COK Dom Narodowy, 0-33 851 25 20);
Cieszyn (27.06.) – IX Wyprawa do Źródeł Olzy (Turystyczny Klub Kolarski Ondraszek, ul. Bobrecka 2a, 0-33 851 52 98);
Cięcina (07.06.) – Maraton Rowerowy MTB Cięcina 2009 Puchar Beskidów (UKS Masyw Cięcina, 0-33 864 03 83);
Cięcina (20.06.) – V Bieg na Jedną Milę (OPG Węgierska Górka, 0-33 864 21 87);
Czerwionka-Leszczyny (06, 14.06.) – Dni Czerwionki-Leszczyn (MOK, 0-32 431 89 55, 427 00 45);
Częstochowa (12-14.06.) – Ogólnopolskie Zawody Makiet Latających – Memoriał Zdzisława Szajewskiego i Jerzego Ostrowskiego (Aeroklub Częstochowski, 0-34 324 45 54);
Janów (13-14.06.) – XVI Dni Gminy Janów (UG, 0-34 327 80 48);
Jaworze (13-14.06.) – Wielki Festyn, III Samochodowy Rajd Jaworza (Ośrodek Promocji Gminy, 0-33 817 32 37);
Jaworzno (19-21.06.) – Dni Jaworzna (MCKiS, 0-32 616 28 79 w. 25,12);
Katowice (18-21.06.) – XIX Festyn Bogucicki (Związek Górnośląski, 0-32 258 70 60);
Kozy (20-21.06.) – Dni Kóz (GOK, 0-33 817 42 32);
Krzepice (07.06.) – XVI Ogólnopolski Bieg Krzepkich (UMiG, 0-34 317 51 72);
Krzepice (20.06.) – IV Krzepicka Noc Kupały (GOK, 0-34 317 50 33);
Lubliniec (05-07.06.) – Dni Lublińca (MDK, 0-34 356 35 12, 356 29 31);
Lubliniec (10.06.) – VI Regionalny Rodzinny Rajd Rowerowy (MDK, 0-34 356 35 12, 356 29 31);
Łaziska Górne (20-21.06.) – Świętojańskie Dni Łazisk (MDK, 0-32 224 10 33);
Łazy (19-21.06.) – Dni Łaz - Święto Kupały (MOK, 0-32 672 94 53);
Międzybrodzie Żywieckie (27.06.) – XI Międzynarodowy Bieg Górski ŻAR 2009 (UG Czernichów, 0-33 866 13 25, 866 14 79);
Mikołów (26-28.06.) – Dni Mikołowa (MDK, 0 -32 226 21 47, 738 09 46);
Mysłowice (27-28.06.) – Świętojańskie Dni Mysłowic, XXIV Bieg Trójkąta Trzech Cesarzy (UM, 0-32 317 11 00);
Olsztyn (07.06.) – XIV Marszobieg Na Jurajskim Szlaku (GOK, 0-34 328 53 13);
Orzesze (14.06.) – XIII Dni Orzesza (UM, 0-32 324 88 00, 221 53 12);
Pilica (.06.) – IV Rajd Poznajemy Historię Pilicy (PTTK Zawiercie, 0-32 672 18 41, 678 39 93);
Pogórze k. Skoczowa (20.06.) – XXI Cross Świętojański im. Jana Marka (LKS Pogórze, 0-33 853 01 00);
Pszczyna (06.06.) – XXXII Rajd po Ziemi Pszczyńskiej (PTTK, 0-32 449 11 23);
Pszczyna (06-07.06.) – VIII Regaty Windsurfingowe o Puchar Carbo Asecura, VI Regaty Kajakowe o Puchar Burmistrza Pszczyny, VI Festiwal Ekologiczny "Rejs na czystą wyspę" (MORiS, 0-32 210 43 57, 219 38 77, 0 664 748 103);
Pszczyna (07.06.) – IV Festiwal Kuchni Śląskiej ŚLĄSKIE SMAKI (ŚOT, 0-32 207 20 71);
Pszczyna (21.06.) – VII WIELKI PIKNIK PSZCZYŃSKI (Konsulat Republiki Słowenii, UM, 0-32 317 14 44, 317 14 86);
Pszczyna (28.06.) – X Pszczyńskie Koncerty Plenerowe (Pszczyńskie Centrum Kultury, 0-32 210 45 51);
Pszów (06-07.06.) – XIV Dni Pszowa (MOK, 0-32 455 74 54, 455 91 99);
Pyskowice (19-21.06.) – XXIV Dni Pyskowic (MOK, 0-32 233 25 34);
Racibórz (05-07.06.) – PŁYWADŁO 2009 – spływ Odrą na trasie Racibórz – Kędzierzyn Koźle (Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie – Koźlu i Raciborzu, 0-32 415 44 08);
Racibórz (06-07.06.) – Dni Raciborza, Dzień Miast Partnerskich (UM, 0-32 755 06 00, 415 45 25 - 28);
Racibórz (27-28.06.) – IV RAJD ROWEROWY SILESIA TOUR (PTTK, 0-36 415 30 93);
Rybnik (11-14.06.) – Dni Rybnika (Rybnickie Centrum Kultury, 0-32 422 2 132);
Rybnik (20.06.) – Noc Świętojańska (Rybnickie Centrum Kultury, 0-32 422 2 132);
Siewierz (06-07.06.) – 47. Dni Ziemi Siewierskiej (UMiG, MGOK, 0-32 674 42 55, 674 16 49);
Siewierz (23.06.) – VI Jurajska Gala Folklorystyczna ŚWIĘTOJANIE SIEWIERSKIE (MGOK, 0-32 674 16 49, http://republika.pl/kultura_siewierz/);
Sławków (19-21.06.) – Dni Sławkowa (UM, 0-32 293 12 52);
Skoczów (12-14.06.) – 42. Dni Skoczowa (MDK, 0-33 479 10 40);
Sosnowiec (05-07.06.) – Dni Sosnowca (UM, 0-32 296 06 00);
Szczekociny (06-07.06.) – VIII Rajd Kosynierów (PTTK Zawiercie, 0-32 672 18 41, 678 39 93);
Szczyrk (13.06.) – I Górski Rajd Rodzinny SZCZYRK ZA FREE (UM, COS, 0-33 829 50 00);
Ustroń (07.06.) – 15. Marszobieg na Równicę (TRS Siła, UM, 0-33 857 93 28);
Zamek w Chudowie (07.06.) – Muszkieterowie - uzbrojenie, artyleria i pokazy walk (Fundacja Zamek Chudów, 0-32 330 13 00);
Zamek w Chudowie (13-14.06.) – Słowianie i Wikingowie – rekonstrukcja obozu z czasów pierwszych Piastów (Fundacja Zamek Chudów, 0-32 330 13 00);
Zamek w Chudowie (21.06.) – VII Festiwal Błota (Fundacja Zamek Chudów, 0-32 330 13 00);
Zawiercie/Jura (.06.) – XI Wycieczka Najkrótszej Nocy (PTTK, 0-32 672 18 41, 678 39 93);
Żory (27-28.06.) – VII Jarmark Władysławowski (MOK, 0-32 434 24 36);
Żywiec (19-20.06.2009 r.) – XIV Międzynarodowa Giełda Birofiliów, Festiwal Piwowarów (Grupa Żywiec, 0-22 537 62 73).
LIPIEC
Brenna (.07.) – V Festiwal Weselny (OPKiS, 0-33 853 65 50);
Chorzów (19.07.) – Dzień Miodu (Górnośląski Park Etnograficzny, 0-32 241 07 18);
Chudów (09-12.07.) – V Zlot Pojazdów Militarnych KRYPTONIM GRUPA ŚLĄSK (Grupa Śląsk, 0-32 370 11 27, 274 58 72);
Częstochowa/Koszęcin, Kamienica Polska, Koziegłowy, Przyrów, Kłomnice, Poczesna, Olsztyn (.07.) – Festiwal Folklorystyczny Z DALEKA I BLISKA (Regionalny Ośrodek Kultury, 0-34 324 46 51);
Częstochowa (17-19.07.2009 r.) – II Piknik Napoleoński (Twierdza Częstochowa, Częstochowska Organizacja Turystyczna, 0-34 368 22 60);
Dąbrowa Górnicza/Pustynia Błędowska (04-05.07.) – V Ogólnopolski Zlot Zmotoryzowanych wokół Pustyni Błędowskiej (Dąbrowski Klub Turystyki Motorowej PTTK, 0-32 262 01 20, Stowarzyszenie POLSKA SAHARA, ul. Kluczewska 1, 32-310 Klucze, 0 502 576 895, 0 602 583 025);
Dąbrowa Górnicza (04-05.07.) – XV Piknik Country (Dąbrowski Pałac Kultury, 0-32 262 20 61, 262 20 63);
Istebna (11-12.07.) – XIII Dni Istebnej (GOK, 0-33 855 62 08);
Janów/Siedlec - Piekło (05.07.) – X Pustynny Piknik Country (SOKiS w Janowie, 0-34 327 80 81);
Jaworzno/Zalew Sosina (.07.) – III Otwarte Mistrzostwa Jaworzna w Triathlonie (MCKiS, 0-32 616 28 79 w. 25,12, www.mckis.jaw.pl);
Jeleśnia (18-19.07.) – XXVIII Dni Jeleśni (UG, 0-33 863 60 57);
Katowice (.07.) – Letni Ogród Teatralny (Teatr Korez, 0-32 209 00 88, www.korez.art.pl);
Koniaków (11-12.07.) – IV Piknik Eterowy (Mikołowski Klub Krótkofalowców, 0 502 286 600);
Lubliniec (12.07.) – V Lubliniecko Biesiada Śląsko (MDK, 0-34 356 35 12, 356 29 31);
Lubliniec (25-27.07.) – Lublinieckie Lato Filmowe (MDK, 0-34 356 35 12, 356 29 31);
Międzybrodzie Bialskie (04-05.07.) – VI Regaty ŻAR 2009 (PTG Sokół, 0 604 564 679);
Międzybrodzie Bialskie (.07.) – VI Bieg Jelenia (PTG Sokół, 0-33 866 13 25);
Milówka (18-19.07.) – Dni Milówki (GOK, 0-33 863 73 99);
Podzamcze/Ogrodzieniec (11.07.2009 r.) – Szwedzi na Zamku (ZAMEK Sp. z o.o., 0-32 673 22 20, 673 29 91);
Porąbka (.07.) – Festiwal Folklorystyczny DNI PRZYJAŹNI (GOK, 0-33 810 60 55);
Pszczyna (.07.) – Regaty Żeglarskie o puchar MORiSu (MORiS, 0-32 210 43 57, 219 38 77, 0 664 748 103);
Rajcza (19.07.) – VIII Piknik Pszczelarzy (GOK, 0-33 864 32 30);
Rybnik (11-12.07.) – XIX Międzynarodowa Wystawa Lilii i Kompozycji Kwiatowych z Lilią (Rybnicki Klub Miłośników Kwiatów, 0-35 422 21 32);
Rycerka Górna (.07.) – IX Letni Festiwal Muzyczny (Jerzy i Maria Konieczni, UG w Rajczy, sołtys Rycerki Górnej, 0-33 864 31 55, 864 32 30, 864 41 07);
Szczyrk (09-12.07.) – XXXII Beskidzki Rajd Pojazdów Zabytkowych (Automobilklub Beskidzki, 0-33 812 22 81);
Szczyrk (25.07.) – Jakubowe Święto, Dni Szczyrku (MOK, 0-33 817 86 36);
Ustroń (10-12.07.) – III Festiwal Folk & Country (Stowarzyszenie Silesia Folk & Country, UM, MDK Prażakówka, 0-33 854 29 06);
Wisła (18.07.) – Teatralne Dni Wisły, czyli bliskie spotkania z teatrem ulicznym (Wiślańskie Centrum Kultury, 0-33 855 34 56);
Wisła (19.07.) – Ogólnopolskie Zawody w Zjeździe na Rowerach Downhill Contest 2009 (UM, Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Sportów Ekstremalnych, 0-33 855 24 25);
Zamek w Chudowie (05.07.) – Kuglarze - jarmarczny teatr średniowieczny (Fundacja Zamek Chudów, 0-32 330 13 00);
Zamek w Ogrodzieńcu (11.07.) – Szwedzi na Zamku – festyn historyczny (Zamek sp. z o.o., 0-32 673 22 20, 673 29 91);
Zawiercie (.07.) – Jarmark Kromołowski (MOK Centrum, 0-32 672 28 82, 672 13 39, www.mok.pl);
Złoty Potok (17-19.07.) – XI Jurajskie Lato Filmowe (UG w Janowie, 0-34 327 80 48);
Żywiec (10-12.07.) – Dni Żywca (MCK, UM, MOSiR, 0-33 475 11 60, 861 43 10);
Żywiec (.07.) – Oscypek Fest (MCK, 0-33 475 11 60);
Żywiec (31.07.-02.08.) – IX Międzynarodowy Festiwal Gry w Boules (Żywiecki Klub Boules, 0 508 352 012).
SIERPIEŃ
Bestwina/Kaniów (29.08.) – IX Święto Karpia Polskiego (tereny rekreacyjne w Kaniowie; Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji, 0-32 215 75 89);
Będzin (28-30.08.) – VII Festiwal Muzyki Celtyckiej ZAMEK (UM, 0-32 267 70 44);
Bielsko–Biała (01-02.08.) – IX Międzynarodowy Zlot Pojazdów Militarnych OPERACJA POŁUDNIE (Militaria Bielsko, 0-33 814 76 44, www.militaria.bielsko.com.pl);
Brenna (.08.) – Dni Brennej (OPKiS, 0-33 853 65 50);
Bystra (.08.) – Dni Bystrej (Stowarzyszenie Miłośników Bystrej, 0-33 817 15 02);
Chorzów (30.08.) – Jarmark Produktów Tradycyjnych (Górnośląski Park Etnograficzny, 0-32 241 07 18, www.chorzow.pl/skansen);
Cieszyn (29.08.) – Strachy na Wzgórzu Zamkowym (COK, 0-33 851 25 20);
Czechowice–Dziedzice (29-30.08.) – Dni Czechowic–Dziedzic (MDK, 0-32 215 32 85);
Dąbrowa Górnicza (28-29.08.) – Zakończenie Lata (Centrum Sportu i Rekreacji, 0-32 261 24 02);
Istebna (01-02.08.) – XV Festyn Istebniański (GOK, 0-33 855 62 08);
Janów/Złoty Potok (01-02.08.) – XIII Święto Pstrąga (SOKiS w Janowie, 0-34 327 80 81);
Katowice/Sosnowiec/Chorzów/Cieszyn (30.08.-07.09.) – XXII Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny (Uniwersytet Śląski, 0-32 359 19 49);
Korbielów (22.08.) – IX Międzynarodowy Bieg Górski na Pilsko (UG, 0-33 863 60 57);
Krzepice (01-02.08.) – Dni Krzepic (UMiG, 0-34 317 51 72);
Lubliniec/Kokotek (15.08.) – V BIEG KATORŻNIKA, III GALERNIK TEAM, III MARATON POLSKI W BIEGU TYŁEM (WKB Meta, 0 512 362 174);
Lubliniec (29.08.) – zakończenie wakacji (MDK, 0-34 356 35 12, 356 29 31);
Ogrodzieniec (01-02.08.2009 r.) – XII Turniej Rycerski (Zamek sp. z o.o., 0-32 673 22 20, www.ogrodzieniec.pl);
Ogrodzieniec (29.08.2009 r.) – Święto Gminy Ogrodzieniec (UMiG, 0-32 673 21 21 – 23);
Pszczyna (22-23.08.) – Dni Pszczyny (Pszczyńskie Centrum Kultury, UM, 0-32 210 32 86, www.dnipszczyny.pless.pl);
Pszczyna (08.08.) – Regaty o Puchar Komandora Yacht Klubu PTTK (MORiS, 0-32 210 43 57, 219 38 77, 0 664 748 103);
Pszczyna (.08.) – Rajd Familijny po Ziemi Pszczyńskiej (MORiS, PTTK, 0-32 210 43 57, 219 38 77, 0 664 748 103);
Pszczyna (21.08.) – Regaty o Puchar Burmistrza Pszczyny (MORiS, 0-32 210 43 57, 219 38 77, 0 664 748 103);
Rajcza (02.08.) – V Święto Borówki (GOK, 0-33 864 32 30);
Rajcza (08-09.08.) – Dni Rajczy (UG, 0-33 864 31 55);
Rybnik (.08.) – IX Gala Folkloru Międzynarodowego Rybnik 2009 (DK Niedobczyce, 0-32 739 81 85);
Rydułtowy (29-30.08.) – XVII Dni Rydułtów (UM, 0-32 457 80 09);
Sławków (29.08.) – Festyn Rodzinny WAKACJE Z DUCHAMI (UM, 0-32 293 12 52);
Szczyrk/Bielsko–Biała, Wisła, Żywiec, Istebna (01-09.08.) – 46. Tydzień Kultury Beskidzkiej (Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku – Białej, 0-33 812 52 76, 812 69 08, www.tkb.art.pl);
Szczyrk (22.08.) – Picnic Country (MOK, 0-33 817 86 36);
Świnna (.08.) – XVII Rock and Rollowa Noc bez Wódy, Święto Siana (GOK, 0-33 863 80 71);
Tarnowskie Góry (.08.) – Piknik Gwarecki (Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej, 0-33 285 49 96);
Ujsoły (08.08.) – Wawrzyńcowe Hudy, Międzynarodowe Zawody Drwali o Tytuł UJSOLSKIEGO DRWALA ROKU (UG, 0-33 864 73 50–51);
Ustroń (21-23.08.) – Dni Ustronia, Jarmark Ustroński (UM, 0-33 857 93 28);
Ustroń (22.08.) – XIX Bieg Romantyczny Parami (UM, 0-33 857 93 28);
Ustroń (15.08.) – Bike Maraton 2009 (Grabek Promotion, 0-75 761 23 76);
Węgierska Górka (08-09.08.) – XVI Dni Węgierskiej Górki (OPG Węgierska Górka, 0-33 864 21 87);
Wisła (22-23.08.) – XVI Dni Wisły, Święto Miodu (Wiślańskie Centrum Kultury, 0-33 855 34 56);
Wisła (29-30.08.) – XI Beskidzki Piknik Country (Wiślańskie Centrum Kultury, 0-33 855 34 56, 855 29 67);
Woźniki (.08.) – XIX Woźnicki Plener Malarski, Kiermasz Rozmaitości i Sztuk Wszelakich (MGOK, 0-34 357 30 37);
Zamek w Chudowie (09.08.) – II Chudowski Kabareton (Fundacja Zamek Chudów, 0-32 330 13 00);
Zamek w Chudowie (15-16.08.) – X Jarmark Średniowieczny (Fundacja Zamek Chudów, 0-32 330 13 00);
Zamek w Chudowie (23.08.) – Don Kichote z La Manchy – bohater Miguela Cervantesa na Zamku w Chudowie, prezentacja europejskiego etosu rycerskiego (Fundacja Zamek Chudów, 0-32 330 13 00);
Zamek w Ogrodzieńcu (01-02.08.2009 r.) – XII Turniej Rycerski (Zamek sp. z o.o., 0-32 673 22 20, 673 29 91);
Zamek w Ogrodzieńcu (15.08.2009 r.) – Strasznie Śmieszny Zamek – zamkowe spotkania kabaretowe (Zamek sp. z o.o., 0-32 673 22 20, 673 29 91);
Zawiercie (.08.) – Międzynarodowy Festiwal Kultur Jurajskich (UM, 0-32 672 35 70, www.e-zawiercie.pl);
Żabnica (30.08.) – IX Bieg na Szczyt Rysianki (OPG Węgierska Górka, 0-33 864 21 87);
Żory (.08.) – XIII Festiwal Zespołów Folklorystycznych i Mażoretek (MOK, 0-32 434 24 36, 434 19 93).
WRZESIEŃ
Będzin (.09.) – X Zagłębiowski Festiwal Strachów (UM, 0-32 267 70 44);
Będzin (27.09.) – X Strzelanie Zamkowe z Broni Czarnoprochowej (Muzeum Zagłębia, 0-32 267 77 07);
Bielsko–Biała (.09.) – XXII Ogólnopolski Beskidzki Bieg Ondraszka (TKKF Błonia, 0-33 814 64 25, 814 36 01);
Bieruń (06.09.) – Dni Bierunia (Bieruński Ośrodek Kultury, 0-32 216 40 16, 216 56 02);
Brenna (.09.) – XXXX Górski Rajd Zagłębiaków (PTTK, 0-32 262 01 20, Ośrodek Promocji, Kultury i Sportu Gminy Brenna, UG, 0-33 853 62 22);
Chorzów (20.09.) – Dzień Kartofla (Górnośląski Park Etnograficzny, 0-32 241 07 18, www.chorzow.pl/skansen);
Cieszyn (27.09.) – VII Triathlon Rowerowy Ziemia Cieszyńska (Turystyczny Klub Kolarski Ondraszek, ul. Bobrecka 2a, 0-33 851 52 98);
Częstochowa/Olsztyn (19.09.) – Rajd Pieszy CZYSTA JURA (PTTK, 0-34 366 50 26, 366 56 03);
Gliwice (17.09.) – VII Św. Michał Patron Ceramików (UM, 0-32 231 30 41);
Goczałkowice Zdrój (.09.) – Goczałkowickie Impresje Malarskie (GOK, 0-32 210 78 38);
Istebna (19.09.2009 r.) – Powerade MTB Marathon 2009 (G&G Promotion, 0-22 732 21 86);
Jaworze (.09.) – zawody w kolarstwie górskim CZASÓWKA NA BŁATNIĄ (OPGJ, 0-33 817 32 37);
Kłobuck (14-20.09.) – Dni Długoszowskie (MOK, 0-34 317 29 91);
Racibórz (25-26.09.) – XXXXIV RAJD JESIENNY SZLAKIEM HUSARII POLSKIEJ (PTTK Ziemia Raciborska, 0-32 415 30 93);
Siemianowice Śląskie (04-06.09.) – XXVII Dni Siemianowic (UM, 0-32 760 52 00);
Sosnowiec (.09.) – II Międzynarodowy Festiwal Muzyki Świata EUROSZANTY & FOLK (UM, 0-32 296 06 00);
Świętochłowice (05-06.09.) – V Międzynarodowy Festiwal Polki (CKŚ Zgoda, 0-32 345 21 60);
Tarnowskie Góry (11-13.09.) – Dni Gwarków (UM, 0-32 393 38 60);
Ustroń (05.09.) – XVI Międzynarodowy Marszobieg na Czantorię Wielką (TRS Siła, UM, 0-33 857 93 00, 857 93 28);
Węgierska Górka/Hala Boracza (26.09.) – VII ŁOSSOD – Redyk Jesienny (Ośrodek Promocji Gminy Węgierska Górka, 0-33 864 21 87);
Zabrze (.09. do 09.10.) – XIII Zabrzańskie Dni Muzyki Dawnej (Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 2, 0-32 271 59 11);
Zamek w Chudowie (20.09.) – VII Kartoflada (Fundacja Zamek Chudów, 0-32 330 13 00);
Zawiercie (04-06.09.) – XXIV Dni Zawiercia (UM, 0-32 672 35 70, www.e-zawiercie.pl);
Zawiercie (.09.) – IX Przejazd Rowerowy - Europejski Dzień bez Samochodu (PTTK, 0-32 672 18 41, 678 39 93);
Zawiercie/Borowe Pole (26.09.) – 40. Rajd Jesień Jurajska (PTTK, 0-32 672 18 41, 678 39 93);
Żory (11-13.09.) – XXIII Festiwal Muzyki Szantowej i Folkowej SARI (MOK, 0-32 434 24 36, 434 19 93, www.mok.zory.pl);
Żywiec (05.09.) – XXIV Spotkanie Miłośników Gór na Koziej Górze (KTGiK Kangchendzonga, 0-33 860 20 17);
Żywiec (27.09.) – Zlot Żywczaków BABIA GÓRA (PTTK, 0-33 861 26 34).
PAŹDZIERNIK
Bielsko-Biała (16-31.10.) – III Foto Art Festiwal (Galeria Bielska BWA, Galeria Fotografii B&B, 0-33 814 09 55);
Chorzów (11.10.) – Od żymloka do krupnioka: promocja produktów tradycyjnych województwa śląskiego (Górnośląski Park Etnograficzny, 0-32 241 07 18, 241 55 01);
Częstochowa/Sokole Góry (03.10.) – XXXVI Złaz Turystyczny Pieczenie Ziemniaka (PTTK, 0-34 366 50 26, 366 56 03);
Częstochowa/Radostków (17.10.) – XVI Oddziałowy Zlot Pieszo–Rowerowy BARWY JESIENI (PTTK, 0-34 366 50 26, 366 56 03);
Koniaków (03.10.) – Rozsód Łowiec i Śląskie Gody (Oddział Górali Śląskich, 0 609 024 633);
Katowice (10.10.) – XXIX Rawa Blues Festival (Ireneusz Dudek, 43-384 Jaworze, P. Box 21);
Katowice/Bytom, Chorzów, Czeladź, Łazy, Mysłowice, Rybnik, Siemianowice Śląskie, Sosnowiec, Świętochłowice, Zabrze, Zawiercie (12-30.10.) – NORDALIA 2009 – spotkania z kulturą skandynawską (UM, 0-32 763 36 91);
Katowice (.10) – XIV Przegląd Widowisk Obrzędowych KALENDARZ OBRZĘDOWY (MDK Szopienice, 0-32 256 84 53, 314 12 24, www.mdk.katowice.pl);
Lubliniec (03.10.) – Biegi Terenowe O NÓŻ KOMANDOSA (Klub Meta, 0-34 352 01 05);
Lubliniec (.10.) – XVIII Festiwal Piosenki Turystycznej CHLAPA (MDK, 0-34 356 29 31, 356 35 12);
Piekary Śląskie (17.10.) – XXIV Mistrzostwa Piekar Śląskich w Marszach na Orientację DIABLINO 2009 (Miejskie Centrum Informacji i Turystyki, 0-32 768 14 27);
Pszczyna (16-17.10.) – VI Spotkania z Kulturą Żydowską (UM, PCK, 0-32 449 39 00);
Racibórz (.10.) – VI Raciborski Festiwal Podróżniczy WIATRAKI 2009 (Stowarzyszenie Artystów i Podróżników GRUPA ROSYNANT, Raciborskie Centrum Kultury, 0-32 415 25 40, 0 693 155 077);
Rajcza (.10.) – VIII Przegląd Piosenki Turystycznej (GOK, 0-33 864 32 30);
Rybnik (22-25.10.) – Rybnicka Jesień Kabaretowa RYJEK (Towarzystwo Kulturalno – Sportowe Kuźnia, 0-32 739 18 98 - 99, 739 11 77);
Świętochłowice (.10.) – XII Festiwal Piosenki Turystycznej (CKŚ Zgoda, 0-32 345 21 60);
Zabrze (06-11.10.) – XIII Zabrzańskie Dni Muzyki Dawnej (Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 2, 0-32 271 59 11).
LISTOPAD
Bielsko-Biała (19-28.11.) – VII Jazzowa Jesień w Bielsku-Białej (BCK, 0-33 828 16 40, www.bck.bielsko.pl);
Chorzów (06-08.11.) – XXV Festiwal Piosenki Żeglarskiej TRATWA (Chorzowskie Centrum Kultury, 0-32 349 78 79);
Mikołów (13.11.) – Marcinowe Święto (MDK, 0 -32 226 21 47, 738 09 46);
Piekary Śląskie (20-22.11.) – IV Dni Gór (Miejskie Centrum Informacji i Turystyki, 0-32 768 14 27);
Rybnik (27-29.11.) – XXIV Silesian Jazz Meeting (Rybnickie Centrum Kultury, 0-32 422 2 132);
Suszec (.11.) – Przegląd Zespołów Ludowych Ziemi Pszczyńskiej BIESIADA FOLKLORYSTYCZNA (GOK, 0-32 212 44 91);
Suszec (07-08.11.) – X Dni Suszca (UG, 0-32 449 30 50);
Szczyrk (13-15.11.) – XXIV Ogólnopolskie Spotkanie Obieżyświatów, Trampów i Turystów OSOTT 2009 (Travel BIT - Centrum Podróżnicze);
Węgierska Górka (21.11.) – XV Hołdymas Gazdowski (Ośrodek Promocji Gminy Węgierska Górka, 0-33 864 21 87).
GRUDZIEŃ
Chorzów (.12.) – Śląsko Wilijo (Górnośląski Park Etnograficzny, 0-32 241 07 18, 241 55 01);
Gliwice (.12.) - 40. Barbórkowe Marsze na Orientację (GKT Cyrkino, 0-32 231 26 16);
Istebna (.12.) - V Regionalny Przegląd Beskidzkich Grup Kolędniczych i Obrzędowych „Od Adwentu do Wielkanocy” (GOK, 0-33 855 62 08);
Katowice (31.12.) – Sylwester na Rynku (IK Estrada Śląska, 0-32 251 66 81, www.estradaslaska.pl);
Koziegłowy (.12.) – Święto Choinki (MGOPiK, 0-34 314 12 68);
Mikołów (.12.) – Jarmark Świąteczny (MDK, 0-32 226 21 47, 738 09 46);
Szczyrk (31.12.) – Sylwester na Śniegu (UM, (0-33 829 50 00);
Wisła (31.12.) – Sylwester na Rynku (WCK, 0-33 855 34 47);
Żabnica (.12.) – IV Pasterka Góralska (UG Węgierska Górka, parafia w Żabnicy, 0-33 864 21 87).
Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?