Rok Kolberga. Wczoraj, w Filharmonii Narodowej, odbyła się uroczysta inauguracja Roku Kolberga. W obecności m.in. Pierwszej Damy i ministra kultury rozpoczęto obchody 200 rocznicy urodzin etnografa, folklorysty i kompozytora.

Rok Kolberga: wielka inauguracja obchodów 200 rocznicy urodzin etnografaNiedawno minęła 200 rocznica urodzin Oskara Kolberga, wybitnego etnografa i folklorysty. Za jego życia wydanych zostało 33 tomów monografii regionalnych. Opracował i realizował wielki program badań folklorystycznych, pozostawiając po sobie wielotomowy "Lud".

W związku z obchodami jego urodzin, wczoraj odbyła się oficjalna inauguracja Roku Kolberga w Filharmonii Narodowej w Warszawie. Uroczystość uświetniły występy mistrzów muzyki tradycyjnej m.in.: Jana Brodka i Trombity Ziemi Żywieckiej, Piotr Gaca z Wielką Orkiestrą Gaców i Kapela ze Wsi Warszawa.

Koncert inauguracyjny Rok Kolberga został odtworzony na antenie Programu 2 Polskiego Radia. W programie koncertu inaugurującego Rok Kolberga znalazła się muzyka tradycyjna, folkowa oraz jazzowa. Zaraz po koncercie w Filharmonii Narodowej odbyła się "Noc tańca" w Muzeum Etnograficznym w Warszawie.

Rok Kolberga 2014 został ustanowiony przez Sejm RP w poprzednim roku z okazji przypadającej na 2014 r. 200. rocznicy urodzin znanego etnografa. Obchody Roku Kolberga finansowane są ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia dostępne są na stronie: www.kolberg2014.org.pl

Zajrzyj: Mistrz Złego Parkowania Lutego - wyślij i zagłosuj!

Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Komentarze (0)

Informujemy, że podczas ciszy wyborczej wyłączyliśmy możliwość komentowania na portalu. Przepraszamy za niedogodności z tym związane. Komentarze włączone zostaną w niedzielę, po godz. 22.00.