Warszawski ratusz otrzymał zgodę na rozbiórkę hali KDT. O tym, kto zdemontuje blaszak zdecyduje przetarg. Władze miasta chcą sprzedać halę z prawem do rozbiórki, we wrześniu zostanie ogłoszony przetarg.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Warszawski ratusz otrzymał zgodę na rozbiórkę hali KDT. O tym, kto zdemontuje blaszak zdecyduje przetarg. Władze miasta chcą sprzedać halę z prawem do rozbiórki, we wrześniu zostanie ogłoszony przetarg.

Hala Kupieckich Domów Towarowych prawie miesiąc temu została zajęta przez komornika. W tej chwili trwa procedura zwrotu majątku kupcom.

Zdaniem Tomasza Andryszczyka - rzecznika warszawskiego ratusza - koszt rozbiórki hali to kilkanaście milionów złotych. Andryszczyk ma nadzieję, że hala zniknie w ciągu 6 miesięcy, jak dodaje rzecznik - budynek będzie rozbierany ręcznie. Hala musi być zdemontowana na pojedyncze elementy, trzeba będzie odkręcić każdą śrubę. Wcześniej jednak, trzeba wyłonić zwycięzce przetargu. W ocenie Tomasza Andryszczyka prawdopodobnie tuż po rozstrzygnięciu przetargu firma przystąpi do rozbiórki.

Władze Warszawy przewidują, że w tym tygodniu zakończy się procedura rozliczeń z kupcami, potem w hali rozpocznie się wielkie sprzątanie - podkreśla Tomasz Andryszczyk.

21 lipca podczas egzekucji komorniczej, w centrum Warszawy doszło do starć firmy ochroniarskiej z kupcami.

Rannych zostało 15 policjantów, 4 pracowników ochrony i 2 strażników miejskich. 35 osób trafiło do szpitala. Policja zatrzymała 15 osób. W wyniku zamieszek sam budynek KDT został częściowo zniszczony.

1 stycznia tego roku umowa dzierżawy Kupieckich Domów Towarowych wygasła, jednak właściciele stoisk nie chcieli zwolnić hali.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!