Linie lotnicze RyanAir chcą na podwarszawskim lotnisku w tym roku obsłużyć 3 mln pasażerów. To będzie wymagało jednak rozbudowy lotniskowego terminala.

O potrzebie rozbudowy Modlina mówi się już od dłuższego czasu. Poważne plany z jesieni tego roku zakładały, że na lotnisku powstanie nowy terminal, parking piętrowy i stacja kolejki. Plany rozbudowy mówią też o budowie nowej wieży kontroli ruchu. Wydłużeniu ma ulec także droga startowa - do 300 metrów.

W ubiegłym roku z lotniska skorzystało 2,86 mln pasażerów. - Średnie wypełnienie samolotów w ciągu roku było na poziomie rekordowym poziomie 90,7 %. Z danych operacyjnych wynika, że najwięcej osób w tym roku podróżowało w lipcu: 266 889 pax. - poinformowało na swojej stronie lotnisko.


Zobaczcie też: Mercedes 300d. Możesz kupić auto, którym jeździł Gomułka [ZDJĘCIA, WIDEO]


Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!