Jest tak, jak pisaliśmy wczoraj: skarg na wybór wykonawcy prac na placu Grzybowskim nie było. Dlatego urzędnicy wczoraj złożyli parafkę na umowie z firmą Mostostal, która zajmie się przebudową zieleńca. Zwycięzca przetargu zapowiada, że swój podpis złoży dzisiaj.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Wczoraj przed południem, gdy pewne było, że żadna z firm, które startowały w przetargu na modernizację placu Grzybowskiego, nie oprotestowała decyzji ratusza, swój podpis na umowie złożyła Renata Kaznowska, dyrektor Zarządu Terenów Publicznych. - Jeszcze w tym roku ruszą prace. Mam nadzieję, że plac Grzybowski będzie tak piękny, jak przewiduje projekt - mówi.

Formalnie urzędnicy muszą poczekać jednak do dzisiaj, ponieważ właśnie w czwartek podpisać umowę chce Mostostal. Chwilę później poznamy szczegółowy harmonogram prac na palcu Grzybowskim.

Robotnicy będą mieli rok na to, żeby przebudować jeden z najbardziej znanych zieleńców stolicy. Najpierw oczyszczą ogromną przestrzeń we wschodniej części placu ze starych ławek, chodników itd. Potem wyrównają ją i zaczną układać granitową nawierzchnię i zainstalują ruchome ławki. Posadzą nowe kwiaty, które mają kwitnąć przez cały rok i będą oświetlone punktowymi lampkami, wybudują ścieżki wyłożone żwirem i zbudują oczko wodne w zachodniej strefie. Koszt prac to 11,6 mln zł.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!