Drugi tydzień września będzie największym świętem organizacji pozarządowych w naszym kraju. W dwudniowej konferencji udział weźmie ponad 1 tys. osób reprezentujących inicjatywy społeczne. Wydarzenia Tygodnia Obywatelskiego i Pikniku Inicjatyw Obywatelskich zgromadzą w Warszawie kilkadziesiąt tysięcy osób.

II Ogólnopolskie Forum Inicjatyw Pozarządowych odbędzie się w dniach 8 – 15 września 2014 r. w Warszawie. OFIP to największe święto organizacji pozarządowych w naszym kraju, które odbywa się co trzy lata począwszy od 1996 roku. Od 2014 roku jego organizatorem jest Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych.
Wiodącym wydarzeniem VII OFIP-u jest Forum (14-15 września 2014 r. na Uniwersytecie Warszawskim). Towarzyszą mu wydarzenia Tygodnia Obywatelskiego (8-13 września 2014 r.) na terenie całego miasta oraz Piknik Inicjatyw Obywatelskich (14 września 2014 r.) na Krakowskim Przedmieściu.

Forum – konferencja na Uniwersytecie Warszawskim 14-15 września 2014
Forum jest okazją do przyjrzenia się rozwojowi aktywności obywatelskiej w Polsce w ostatnich 25 latach. Pierwszego dnia będziemy rozmawiać o dokonaniach organizacji w tym okresie i podsumujemy Regionalne Fora Inicjatyw Pozarządowych (RFIP), które odbyły się w każdym województwie w maju i czerwcu br. Wspólnie będziemy pracować nad „Strategią rozwoju sektora obywatelskiego”, której podstawy opracowały organizacje podczas RFIP - projektem dokumentu określającym kierunki działania organizacji pozarządowych w Polsce.
Sesja plenarna będzie tłumaczona na język migowy i język angielski.

Drugi dzień należy do NGO z całej Polski, które zapraszają na ponad 30 sesji równoległych, a podczas nich na dyskusje i warsztaty poświęcone m.in. finansowaniu organizacji, nowym technologiom, partycypacji obywatelskiej, współpracy samorządów z III sektorem.


Tydzień Obywatelski i Piknik na Krakowskim Przedmieściu
Imprezy Tygodnia Obywatelskiego i Pikniku Inicjatyw Obywatelskich są przeznaczone dla mieszkańców Warszawy i przez udział w pokazach, grach i spotkaniach przygotowanych przez organizacje i grupy nieformalne zachęcają do angażowania się w różne inicjatywy.

W ramach Tygodnia Obywatelskiego (8-13 września) w całym mieście odbędzie się ponad ponad 60 imprez, w tym spacery edukacyjne, imprezy podwórkowe integrujące mieszkańców, sąsiedzkie grillowanie, zajęcia dla seniorów, zajęcia teatralne dla dzieci, warsztaty kulinarne, poświęcone skutecznej komunikacji, redukcji stresu, plenery malarskie, mecze i zabawy ruchowe.

Podczas Pikniku Inicjatyw Obywatelskich (14 września) na Krakowskim Przedmieściu w godzinach 11.00 – 17.00 na każdym z 90 stoisk będzie można poznać osoby zaangażowane w działania społeczne i wziąć udział w różnorodnych zajęciach. Na scenie i w przestrzeni wspólnej Pikniku na Skwerze ks. Twardowskiego i przed kościołem Wizytek będą odbywały się koncerty i pokazy kampanii społecznych. Będzie można uczestniczyć też w grach miejskich, familiadzie wiedzy o trzecim sektorze, warsztatach beatboxu, graffiti, gry na bębnach, warsztatach antydyskryminacyjnych i innych.

Program wszystkich wydarzeń znajduje się na stronie www.ofip.eu.

Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji


Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!