Trasa tramwaju edukacyjnego zahacza o Pragę-Północ

Trasa tramwaju edukacyjnego zahacza o Pragę-Północ (© fot. materiały prasowe)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Potrzebna pomoc! Był wypadek w tramwaju, starszy człowiek jest nieprzytomny! - woła Ola Andrzejewska, gimnazjalistka. I zaczyna reanimować rannego. Tak wyglądała pierwsza lekcja Warszawskiej Linii Edukacyjnej, kampanii społecznej adresowanej do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Na pomysł trzygodzinnych lekcji w tramwajach wpadli przedstawiciele ZTM, Tramwajów Warszawskich, Komendy Stołecznej Policji i Warszawskiej Grupy Wysokościowej. - Chcieliśmy w niecodzienny sposób wypełnić lukę w szkoleniach z zasad bezpieczeństwa. Lekcje teoretyczne to za mało - mówił Andrzej Kulesza, Naczelnik Wydziału Prewencji KSP. Organizatorzy chcą nauczyć dzieci podstawowych zasad kulturalnego i bezpiecznego podróżowania środkami komunikacji miejskiej, a młodzieży przypomnieć zasady pierwszej pomocy. Wczoraj, podczas godzinnej wycieczki tramwajem, uczniowie Gimnazjum nr 54 dowiedzieli się, jak zachować się na przystanku i w wagonie. Podkomisarz Karolina Makos opowiedziała im o karach za dewastację pojazdu i przestrzegała przed przypadkowymi znajomościami w wagonach. O zasadach bezpieczeństwa mówili też przedstawiciele Nadzoru Ruchu.

Warszawska Grupa Wysokościowa S12 urządziła specjalny pokaz interwencji w nagłych wypadkach. To wówczas ochotniczka Ola Andrzejewska na fantomie ćwiczyła reanimację rannego. - Myślę, że teraz potrafiłabym pomóc komuś w razie potrzeby - mówiła. Zajęcia podobały się też jej kolegom: - O karach za wandalizm słyszeliśmy już wcześniej, ale niektórym na pewno dobrze zrobi przypomnienie - mówili Angelika i Robert. Po wycieczce szkoleniowej uczniowie przesiedli się do zabytkowego tramwaju, którym z pl. Starynkiewicza pojechali Targową, Marszałkowską i Al. Jerozolimskimi, słuchając o historii mijanych miejsc. Zaplanowano 21 takich lekcji. Akcja potrwa do czerwca. Szkoły mogą zgłaszać swój udział na adres: opinie@tw.waw.pl

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!