Coraz trudniej o oryginalny, wyjątkowy prezent dla bliskich. W sklepach i galeriach handlowych mnóstwo jest jednakowych produktów, które nie wywołają radości na twarzy obdarowanego.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Coraz trudniej o oryginalny, wyjątkowy prezent dla bliskich. W sklepach i galeriach handlowych mnóstwo jest jednakowych produktów, które nie wywołają radości na twarzy obdarowanego. Więc co zrobić, gdy chcemy zaskoczyć kogoś niezwykłym prezentem? Z pomocą przychodzą stołeczne pracownie ceramiczne, które oferują stworzenie przedmiotu według własnego pomysłu.

"Made by You - sam pomaluj ceramikę", ul. Gen. Andersa" - pod tą nazwą i w myśl tego hasła działa pracownia, która oferuje własnoręczne wykonanie podarku. Na miejscu czekają wypalone przedmioty, które możemy według własnego pomysłu pomalować.

Do wyboru mamy różnego rodzaju filiżanki, talerze, dzbanki, a także miski i artykuły łazienkowe. Ciekawą propozycją, choć nieco droższą, są figurki zwierząt, z których możemy stworzyć niepowtarzalne dzieło artystyczne. "Made by You" gwarantuje nie tylko świetną zabawę, ale przede wszystkim wyjątkowy prezent dla najbliższych.

Ale co zrobić, gdy spodoba się nam nowe zajęcie? Warszawskie pracownie ceramiczne coraz częściej organizują cotygodniowe kursy dla dorosłych. I ku zaskoczeniu, chętnych jest więcej, niż można by się było spodziewać.

- Większość uczestników zajęć to osoby dorosłe. Na siedem grup warsztatowych aż pięć z nich przeznaczonych jest właśnie dla nich - przyznaje Małgorzata Miękina z pracowni ceramicznej Czary. Chętnych nie brakuje. I choć zajęcia odbywają się raz w tygodniu, to wiele osób decyduje się chodzić do dwóch grup jednocześnie.

Spotkania w pracowni Czary trwają 3 godziny, a ich koszt to 35 zł. W cenie zajęć organizatorzy zapewniają wszelkie materiały. Miesięczny cykl spotkań to wydatek rzędu 120 zł. Co ważne, zapisać się na kurs można w każdej chwili.- Każdemu, kto chce nauczyć się podstawowych technik plastycznych i wypalania, zapewniamy indywidualną opiekę. Nie narzucamy planu i rygoru. Raczej naprowadzamy i nadzorujemy - informuje Małgorzata Miękina.

Indywidualną opiekę i swobodną twórczość zapewnia również pracownia ceramiki artystycznej Berkanan na warszawskim Żoliborzu. Modelowanie w surowej glinie, wypalanie formy czy szkliwienie to tylko podstawowe punkty w bogatej ofercie programowej warsztatów.

- Nasze zajęcia obejmują całościowy proces wyrabiania ceramiki - zapewnia właścicielka pracowni Berkanan, Hanna Niegrzybowska. Można także eksperymentować z surową gliną : rysować w niej, odbijać liście bądź łączyć z gliną innego koloru. Cena 2,5-godzinnych warsztatów z szeroką gamą materiałów to 50 zł.

Większość uczestników przychodzi do pracowni, by rozwinąć swoje zdolności manualne, nauczyć się podstaw wyrobu ceramiki lub odprężyć się przy lepieniu.

- Często stworzone przedmioty stają się później prezentem dla bliskich. Niektórzy wręcz przychodzą tylko po to, by obdarować później rodzinę lub znajomych - podsumowuje Hanna Niegrzybowska.

Adresy pracowni:
"Made by You - sam pomaluj ceramikę", ul. Gen. Andersa 29
Pracownia ceramiki Czary, ul. Polinezyjska 1"
Pracownia ceramiki artystycznej Berkanan, ul. Stanisława Wyspiańskiego 7.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!