Tak ma wyglądać po przebudowie ulica Francuska Tak ma wyglądać po przebudowie ulica Francuska

Tak ma wyglądać po przebudowie ulica Francuska (© Materiały prasowe)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Francuska i Paryska już niedługo zmienią się w prawdziwy salon na prawym brzegu Wisły. Właśnie rozpoczął się pierwszy etap inwestycji: remont Paryskiej. Ulica będzie zamknięta co najmniej do końca roku. Na efekt nie trzeba było długo czekać: Saska Kępa i Gocław utknęły w gigantycznych korkach.

Remont obu ulic był planowany od dawna. Domagali się go również sami mieszkańcy, którzy niezwykle licznie przybywali na konsultacje społeczne dotyczące tego projektu. Chcą, by Francuska stała się miejscem spotkań ze znajomymi i sąsiadami, czyli przywrócić klimat ulicy sprzed wielu lat. - Francuska i Paryska to oś, wokół której rozgrywa się całe życie kulturalne Saskiej Kępy - mówi Tomasz Andryszczyk, rzecznik ratusza. - Dlatego już po remoncie będą się tu odbywały wystawy plenerowe, koncerty, jarmarki.

Przebudowa Paryskiej, która rozpoczęła się w nocy ze środy na czwartek, zakłada m.in. poszerzenie ulicy. - Chodzi o wydzielenie specjalnych zatoczek parkingowych - tłumaczy Małgorzata Gajewska, rzecznik Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych. - Powstanie 90 miejsc dla samochodów, które dziś parkują na chodnikach - dodaje.

Jezdnię od chodnika oddzielać będą pasy zieleni. Część drzew zostanie wycięta na potrzeby remontu, ale jednocześnie zasadzone zostaną nowe. Na ulicach Saskiej Kępy stanie też 90 nowoczesnych latarni stylizowanych na zabytkowe, nowe ławki, kosze na śmieci i rowerowe stojaki.

- Wszystko zostało pomyślane tak, aby było to miejsce przyjazne i funkcjonalne dla mieszkańców. Zadbano również o walory estetyczne projektu. Całość będzie utrzymana w tonacji szaro-grafitowej - tłumaczy Gajewska.

Ruch w tym rejonie ma usprawnić budowa ronda łączącego ulice Wawelską, Brukselską i Paryską.
Przebudowa Paryskiej to także utrudnienia. Ulica została bowiem zamknięta na trzy miesiące. Autobusy zostały skierowane na trasy objazdowe. Linie 117, 147, N22 i N72 od skrzyżowania Egipskiej z Ateńską jadą ulicą Saską, Zwycięzców, Francuską i dalej własnymi trasami. Linia 146 od skrzyżowania Wał Miedzeszyński/Wersalska jedzie Wałem Miedzeszyńskim, ulicą Zwycięzców, Francuską i dalej własną trasą. Łatwego życia nie mają kierowcy. Wczoraj rano Gocław i Saska Kępa stały. Powód: remont i buspas na Trasie Łazienkowskiej - po jego otwarciu wielu kierowców uciekło w tamte rejony.

Wiadomości Warszawa, Wydarzenia Warszawa

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!