zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne (© Mateusz Wróblewski/Polskapresse)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Warszawa posiada ok. 275 km ścieżek rowerowych. Zobacz nasz przewodnik po stołecznych drogach dla jednośladów.

Bemowo
Na Bemowie istnieje sieć dobrze oznaczonych ścieżek rowerowych. Osią sieci jest trasa przebiegająca na odcinku: ul. Powstańców Śląskich - ul. Radiowa aż do Parku Leśnego Bemowo i do granic miasta i Kampinoskiego Parku Narodowego. Aby uniknąć ruchliwej ul. Powstańców Sląskich należy skierować się wzdłuż ul. Piastów Śląskich, ul. Wrocławską i ul. Himalajską.

Długość ścieżek: 8,5 km

Białołęka
Można tu się spotkać z interesującą ścieżką poprzez zagajniki i pola obok Kanału Żerańskiego. Początkiem trasy jest ul. Marywilska, a meta znajduje się aż w Kobiałce. Inną możliwością jest skorzystanie ze ścieżki biegnącej wzdłuż ul. Modlińskiej zaczynając przy Elektrociepłowni Żerań, a kończąc na ul. Dębowej. Ponadto warto przejechać się na odcinku na ul. Majolikowej, do której jest podłączony szlak wzdłuż ul. Ćmielowskiej (razem ok. 3 km)oraz odcinek ulic Stefanika-Strumykowa-Topolowa.

Długość ścieżek 17 km.

Bielany
Klimat bielański służy wszystkim dwukołowym miłośnikom. Otoczenie przyrody sprawia, że trasy nie są nużące i przyjemniej się korzysta ze ścieżek, które są wyraźnie oznaczone i w dobrym stanie. Godną polecenia jest ścieżka biegnąca od skrzyżowania ul. Kasprowicza z Oczapowskiego. Następnie odcinkiem al. Zjednoczenia-Marymoncka-Podleśna, po którym docieramy do Wisłostrady, gdzie możemy kontynuować naszą przejażdżkę na ścieżce nadwiślańskiej.

Długość ścieżek: 12 km

Centrum - Śródmieście
Najważniejszym miejscem dla miłośników rowerów na Śródmieściu jest tzw. Podskarpowa Ścieżka Rowerowa. Przebiega ona od mostu Gdańskiego, wzdłuż Wisłostrady. Końcem trasy jest rynek Mariensztatu. Przy obraniu tej ścieżki należy jednak pamiętać, że w niektórych miejscach należy zachować szczególną uwagę (np. skrzyżowanie Tamka, Kruczkowskiego, Topiel), bo często miejsce rowerom zabierają zaparkowane samochody przez co ścieżka jest wyjątkowo wąska. Oprócz tego można skorzystać z odcinka wzdłuż al. Niepodległości (pomiędzy GUS-em a ul. Batorego) oraz przejazdów przez mosty Gdański i Świętokrzyski.

Długość ścieżek: 4 km


Mokotów
System ścieżek składający się z trzech głównych tras. Jedna z nich prowadzi od ul. Belwederskiej przez Jana Sobieskiego aż po las Kabacki. Na Jana Sobieskiego można również skręcić w aleję Wilanowską która zaprowadzi nas na ulicę Puławską. Można również przejechać się ścieżką od Czerniakowskiej, wzdłuż al. Witosa, potem al. Gen. W. Sikorskiego, którą dotrzemy do Doliny Służewieckiej. Dodatkowo warto zrobić użytek z mini odcinków na Wołoskiej, Modzelewskiego i ul. Powsińskiej.

Długość ścieżek: 14,5 km


MAPKA ŚCIEŻEK ROWEROWYCH W WARSZWIE
Wyświetl większą mapę

Źródło: narowerze.blox.pl

Komentarze (16)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

roberto (gość)

Wszystko pomieszane i nieścisłe pojęcia. Po pieru to nie ma pojęcia ścieżki rowerowej lecz są drogiu i pasy rowerowe a po drugie istnieją szlaki rowerowe, które prowadzą drogami z otwartym ruchem samochodowym.

rafal (gość)

dzis jadac sciezka rowerowa na ul bialowieskiej mialem starcie z bardzo niegrzeczna pania z psem , ktora oznajmila mi ze ta trasa nie jest juz trasa rowerowa poniewaz nie ma na niej namalowanych rowerow. niestety popsula mi tak milo rozpoczety dzien na rowerze, ale mam ja w du ...

gość (gość)

Nie dokładne dane ,artykuł pisany przez kogoś kto dopiero sprowadził się do Warszawy

pol (gość)

Co za bzdury wypisane o długości ścieżek na Targówku ,w momencie pisania tego artykułu było znacznie więcej ,to mało profesjonalne .

jaco (gość)

Brakuje zaznaczonych sciezek rowerowych w Wesołej...to tez dzielnica Wawy ;) na osiedlu Stara Miłosna tez sa sciezki... czas na AKTUALIZACJE.

J. (gość)

Nawet taka mapka pokazuje całą żałosną cieniznę przystosowania dla ruchu rowerowego w centrum STOLICY...

byłymasowicz (gość)

Nikt o istniejące nie dba a organizacja WMK podległa pod Zielone Mazowsze to może jakiś czas temu robiła coś konkretnego/rowerowego...Jedynie co obecnie uprawiają to kłótnie na tzw. forum masowym.
Szkoda czasu na jeżdżenie z tzw. Warszawską Masą Krytyczną, lepiej z rodziną po parku pojeździć.
Do 2005 roku wszystko to wyglądało na sensownie, obecnie to pojedyncze działania jednostek poprzez pisma do urzędów coś wnoszą a WMK i ZM spija śmietankę, kręcąc się na wiecach z wypasioną rykszą.

Raffi (gość)

Czy autor zżynał z miejskich dokumentów zawierających bzdury, czy sam stworzył taki bubel? Powodzenia w szukaniu ścieżki rowerowej wzdłuż Kanału Żerańskiego. To zwykła, szutrowa, otwarta dla aut, droga. Przejezdna nie każdym typem roweru! Ścieżka na Modlińskiej? Też bzdura, bo ona nie ma ciągłości i nigdzie się nią nie dojedzie! A już na pewno nie pokona się nią całej trasy wzdłuż Modlińskiej. Mariensztat - ktoś zapomniał wspomnieć, że na cyklistów czekają tam schody, więc rodzicom z dziećmi w fotelikach lub przyczepkach raczej odradzam! Szlak nadwiślański dobrze oznakowany? Powodzenia w szukaniu objazdu przy budowie metra i mostu Północnego! Szlak Słoneczny - schody na Zesłańców Syberyjskich i nie, nie kończy się na Toruńskiej, tylko przy trasie AK, z grubsza na wysokości Marymontu. Targówek - pominięto m.in. ścieżkę przy Budowlanej i Odrowąża. Praga Płn. - Zapomniano i ścieżce przy Starzyńskiego. Włochy - autor słyszał może kiedyś o al. Jerozolimskich? Następnym razem poproście o pomoc ludzi z Masy Krytycznej, to Wam powiedzą gdzie są ścieżki.

polacco (gość)

do szalu mnie doprowadzaja ludzie ktorzy bezczelnie laza po sciezce i nie mozna przejechac droga ktora prawo nam nakazuje. ostatnio wybralem sie na przejazdzke i jadac sciezka w zyciu tyle wulgaryzmow nie poslalem na lazacych ludzi/dzwonienie dzwonkiem nie pomaga/

JB (gość)

ul. Jagiellońska około nowo powstałej biedronki długość około 10 m (słownie dziesięć metrów) 3 znaki drogowe!!!