Scrabble w szkole. Na początku października ruszyła IV edycja akcji "Scrabble w szkole". Jest to program edukacyjny skierowany do nauczycieli i uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych w całej Polsce. Celem akcji jest promocja gry w Scrabble jako doskonałego narzędzia pomocniczego w nauczaniu. W akcję zaangażowały się też warszawskie szkoły.

Scrabble w szkole. Uczniowie z Warszawy też zaangażowali się w akcjęGra w scrabble jest doskonałym sposobem urozmaicenia zajęć, a także czasu pozalekcyjnego, który dzieci spędzają w świetlicy. Dzięki grze poprawiają znajomość zasad języka polskiego, ortografię, gramatykę oraz powiększają swój zasób słownictwa. Scrabble rozwijają też logiczne myślenie i skojarzenia, które są potrzebne w grze. Scrabble uczą podejmowania strategicznych decyzji, radzenia sobie ze stresem, kiedy przeciwnik ma przewagę i należy jak najszybciej nadrobić stratę… i poza tym są świetną zabawą!

Czytaj też: 10 urodziny Arkadii. Koncert Mroza, warsztaty i rabaty - trzy dni atrakcji

Grę w scrabble chwalą sobie też nauczyciele, którzy uważają, że ma ona olbrzymi potencjał edukacyjny. Od lat zarówno młodzież, jak i nauczyciele angażują się w scrabblowe przedsięwzięcia w szkołach, na świetlicach czy w bibliotekach. Biorą udział w konkursach, rozgrywają kolejne partie Scrabble, sami wymyślają sposoby, w jakie można wykorzystać grę, prześcigając się w coraz to ciekawszych pomysłach. W ramach projektu organizowane są także turnieje, podczas których młodzi scrabbliści z całej Polski mogą sprawdzić swoje umiejętności. Zawsze towarzyszy im doskonała zabawa i atmosfera zdrowej rywalizacji.

Akcję ”Scrabble w szkole” zainicjowała 11 lat temu Polska Federacja Scrabble. Od 6 lat organizatorem programu jest firma Mattel. Dzisiaj w programie uczestniczy już ponad siedemset szkół z całego kraju. Do akcji przchylnie nastawieni są też nauczyciele i dyrektorzy warszawskich szkół. Zaangażowały się w nią między innymi Szkoła Podstawowa nr 146 im. Janusza Korczaka, Szkoła Podstawowa nr 166 im. Żwirki i Wigury, Szkoła Podstawowa nr 174 z Oddziałami Integracyjnymi im. Tadeusza Kościuszki, Gimnazjum Nr 112 im. Króla Jana III Sobieskiego, Gimnazjum Niepubliczne nr 12 im. Lotników Amerykańskich w Warszawie, a także szkoły ponadgimnazjalne.

Czytaj też: Najlepsi sportowcy Warszawy. Można już zgłaszać kandydatury

Ty też możesz zostać uczestnikiem gry. Wystarczy wejść na stronę Scrabble w szkole i dołączyć do grona scrabblistów. W tym roku pojawia się w programie kilka zmian. Dzieci i młodzież mogą już co miesiąc rozwiązywać zadania z Ligi Scrabble i zdobywać cenne nagrody.

Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!