Siatkarz Bierutów odnosi kolejne pewne zwycięstwo w III lidze

BM
Bierutowska hala wciąż pozostaje twierdzą nie do zdobycia
Bierutowska hala wciąż pozostaje twierdzą nie do zdobycia fot. Bartek Michalak/OlesnickiSport.pl
Siatkarz Bierutów pogonił tym razem Górę

W sobotę w hali widowiskowo-sportowej w Bierutowie, miejscowy Siatkarz podejmował Pogoń Górę. Już w premierowej partii goście przekonali się o sile, która drzemie w gospodarzach. Pierwszy punkt należał do Pogoni, ale już w drugiej akcji na zagrywkę powędrował Piotr Serek i dzięki jego „atomowym” serwisom Siatkarz wyszedł na prowadzenie 8:1. Chwilę później było już 17:7, a skończyło się na 25:12.
Druga partia była już bardziej wyrównana. Na początku prowadzili siatkarze z Bierutowa (3:1), w kolejnej fazie tego seta wciąż korzystny wynik był po stronie teamu Mariusza Dutkiewicza (17:14) i ostatecznie zakończył się zwycięstwem bierutowian do 22.

Trzeci i jak się później okazało ostatni set również padł łupem Michała Patykiewicza i spółki, który wygranej przyglądał się z boku z powodu kontuzji. Jednak tak łatwo Pogoń wygranej nie oddała. W początkowej fazie wygrywała nawet 9:7 i aż do stanu 19:18. Później więcej zimnej krwi zachował Siatkarz i ostatecznie triumfował 25:21, a w całym meczu gładko 3:0.

Siatkarz - Pogoń 3:0

25:12, 25:22, 25:21

Siatkarz: Siwiec, Mucha, Warcholiński, Kudłaczewski, Szmolke, Jezior, Serek, Patykiewicz, Szpak, Bońskowski, Dutkiewicz, Grzelak.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani