Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Siatkarze Ambasadorami Fundacji Herosi. Zobacz wystawę zdjęć przed PKiN

Redakcja
Fundacja Herosi działa od 2009 roku. Jej powstanie wiąże się bezpośrednio z inicjatywą polskich siatkarzy, za których to namową doszło do jej założenia. Chcąc pomóc chorym na raka dzieciom zawodnicy obiecali, że będą wspierać działania organizacji swoim wizerunkiem i czynnym udziałem w akcjach.

Od tego czasu Fundacja stara się pomóc jak największej ilości potrzebujących, zaś zawodnicy Reprezentacji Polski, zgodnie ze swoją obietnica, nieustannie się w tę pomoc angażują. Przykładem ich zaangażowania w pomoc na rzecz ciężko chorych dzieci jest kampania społeczne, w których wzięli udział – siatkarze zostali Ambasadorami Fundacji Herosi i zachęcają do pomocy oddziałowi onkologii Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie.

Zobacz koniecznie: Igrzyska Olimpijskie 2012 w Londynie: Polscy siatkarze przegrali z Rosją 3:0 [ZDJĘCIA]

Sesja zdjęciowa, w której wzięli udział siatkarze, jak zresztą wszystkie poprzednie akcje, miała szczególny wydźwięk. Zawodnicy uczestniczyli w niej dobrowolnie, rezygnując z wolnego czasu, przeznaczonego na odpoczynek po ciężkich treningach. Autorką zdjęć wykonanych jest współpracująca z Fundacją Herosi fotograf Sylwia Dąbrowa. Zdjęcia można zobaczyć od 20 sierpnia do 6 września przed wejściem głównym do Pałacu Kultury i Nauki (od strony Pl. Defilad).

Tak pozytywne podejście kadrowiczów do działań na rzecz Fundacji nie dziwi nikogo, kto śledzi ich współpracę z Fundacją, ponieważ już w momencie swojego powstawania miała ona wsparcie ze strony siatkarzy. W uznaniu za działania na rzecz tej właśnie organizacji w 2011 roku, reprezentacja Polskich siatkarzy zdobyła tytuł Gwiazdy Dobroczynności w konkursie organizowanym przez Newsweek oraz Akademię Filantropii w Polsce.

Czytaj też: Siatkarze wrócili z igrzysk w Londynie [ZDJĘCIA]

Atakujący reprezentacji Polski Zbigniew Bartman podkreśla, że bardzo ważne jest dla kadrowiczów sprawianie radości chorym dzieciom: Niestety wiele osób na co dzień zapomina, jakie mają szczęście będąc zdrowymi My sportowcy wiemy jak ulotne jest zdrowie, dlatego zawsze staramy się pomagać tym, którzy tego szczęścia mieli trochę mniej. A najlepszą nagrodą dla nas jest uśmiech dzieci.

- Zawsze jestem gotowy do pomocy Fundacji Herosi i jej podopiecznym – mówił Bartosz Kurek. Jest to dla mnie bardzo ważne i czuję się zaszczycony, że jestem Ambasadorem tej organizacji i zawsze chętnie przychodzę na wezwanie.

Czytaj także: II Memorial Kamili Skolimowskiej na warszawskiej Pradze na zdjęciach

W pomoc na rzecz Fundacji zaangażował się również trener Andrea Anastasi: Za każdym razem, kiedy możemy coś zrobić dla innych, sprawia nam to dużą przyjemność. Ja sam jestem bardzo szczęśliwy, kiedy wiem, że mogę takiej pomocy udzielić. Muszę powiedzieć, że wizyta u dzieci na oddziale onkologii Instytutu Matki i Dziecka bardzo mnie wzbogaciła wewnętrznie i jestem bardzo szczęśliwy, że mogłem poświęcić swój czas komuś innemu, kto tego potrzebuje. A fakt, że w Polsce

Odnosi się to również do mojej drużyny, taka jest prawda, dlatego też jestem bardzo szczęśliwy pomagając Wam.

Klinika Onkologii Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie, której pomagają polscy siatkarze specjalizuje się w leczeniu pacjentów z terenu całego kraju z nowotworami wieku dziecięcego, tkanek miękkich i kości. Zajmuje się w ratowaniem kończyn dzieci, poprzez zastosowanie endoprotez onkologicznych. Jest to jedyna tego typu placówka w kraju.

Czytaj także: Mecz Euro-American Challenge: najlepsi zawodnicy już wybrani

Dzięki prywatnym inicjatywom siatkarzy, a także przychylności PZPS i klubów siatkarskich, udało się do tej pory wyposażyć oddział w pompy do podawania chemioterapii czy środków przeciwbólowych, sprzęt monitorujący czynności życiowe: kardiomonitory, pulsoymetry, specjalistyczne łóżka, w tym te do transportu chorych, a także sprzęt do rehabilitacji kończyn górnych i dolnych.

Oprócz doraźnej pomocy równie ważny jest aspekt psychologiczny leczenia. Zawodnicy są częstymi gośćmi w szpitalu, zapraszają też podopiecznych Fundacji na mecze czy treningi. Takie atrakcje pomagają im oderwać się choć na chwilę od choroby i zebrać siły do dalszej walki. Siatkarze przekazują także, na organizowane systematycznie przez Fundację licytacje, swoje trofea, koszulki z autografami itp.

W skali roku na oddziale onkologii leczy się około 2 600 pacjentów, z czego 300 jest poddawanych ciągłej chemioterapii. Niestety, z roku na rok odnotowywanych jest coraz więcej zachorowań. Dlatego konieczna była decyzja o przebudowie i powiększeniu oddziału kosztem istniejącej sali operacyjnej.

Czytaj także: Kolejny medaliści wrócili do kraju [ZDJĘCIA]

Nowa sala będzie wybudowana w innym miejscu budynku. Celem Fundacji Herosi a tym samym jej Ambasadorów jest wyposażenie jej w nowy sprzęt medyczny. Koszt tego przedsięwzięcia to około 1 500 000 PLN.

Fundacja Herosi zwraca się do ludzi dobrej woli, aby ci, idąc śladem Ambasadorów akcji prezentowanych na fotografiach, przyczynili się do ratowania małych herosów.

Każdy może przyłączyć się do inicjatywy dokonując wpłat na konto Fundacji: PKO BP BP 04 1020 1068 0000 1302 0171 1613.

Codziennie najświeższe informacje z Warszawy na Twoją skrzynkę. Zapisz się do newslettera!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Wielki Piątek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto