Funbox, rollin, quater - te słowa brzmią dla większości ludzi co najmniej egzotycznie. Za to doskonale są znane amatorom wyczynowej jazdy na deskorolce, rolkach czy rowerze: bywalcom skateparków.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Funbox, rollin, quater - te słowa brzmią dla większości ludzi co najmniej egzotycznie. Za to doskonale są znane amatorom wyczynowej jazdy na deskorolce, rolkach czy rowerze: bywalcom skateparków.

Skateparki to świetne miejsca na aktywne i niebanalne spędzenie letniego popołudnia. Warszawa i okolice powoli stają się ich prawdziwym zagłębiem. W sobotę, 15 sierpnia rusza nowy park w Pułtusku, ostatnio zmodernizowano skatepark w Otwocku, a za kilka miesięcy startuje kolejny - w Grodzisku Mazowieckim.

Popularny warszawski skatepark to działająca przy Warszawskim Ośrodku Sportu i Rekreacji Jutrzenka (ul. Rozbrat 5). Na stalowo-drewnianym podłożu o powierzchni ok. 1000 mkw. można przetestować wszystkie rodzaje przeszkód, m.in. duży funbox, quater ze ścianą, duży rollin, hipy, piramidy, banki. Inicjator i założyciel obiektu Paweł Jabłoński podkreśla, że Jutrzenka to miejsce dla wszystkich, nie tylko profesjonalistów. - Początkujący mogą nauczyć się jazdy na rolkach. Organizowane są pokazy różnych technik jazdy - zachęca Jabłoński, który sam jest skaterem.

Wiosną, latem i jesienią Jutrzenka jest czynna codziennie w godz. 12-20. Jednorazowe wejście kosztuje 5 zł. Można też kupić karnet za 40 lub 100 zł.

Alternatywą dla Jutrzenki jest ochocki Kamuflage (CH Blue City, Al. Jerozolimskie 179), zaprojektowany przez deskorolkowców. Są tu przeszkody, takie jak: rampa, grindbox, london gap, wall ride. Na miejscu jest też serwis deskorolkowy i barek, w którym można odpocząć po treningu. Jednorazowe wejście do czynnego przez cały tydzień parku kosztuje 5 zł.

Jeden z największych (ponad 1000 mkw.) w Polsce skateparków na świeżym powietrzu znajduje się na Białołęce (ul. Odkryta). Na placu w kształcie litery L czeka wiele elementów do ćwiczeń: rurki, rampy, grindboxy, platformy. Korzystanie z nich jest bezpłatne.

Betonowa powierzchnia, przeszkody typu quater, mały funbox i grindbox to z kolei oferta otwartego skateparku na Bielanach (ul. Wrzeciono 24).

Po 10 latach wraca też skatepark w pułtuskim MOSiR (ul. Daszyńskiego 17a). Otwarcie w sobotę. - Bezpłatnie skorzystać będzie można z kilkunastu urządzeń, które wybieraliśmy przy pomocy profesjonalnych skaterów - deklaruje Józef Gryc, dyrektor MOSiR.

Wiadomości Warszawa, Wydarzenia Warszawa

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!