Dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego pospieszył się z zapewnieniami, że od połowy grudnia mieszkańcy Legionowa dojadą do stolicy szybką koleją miejską. Dziś wiadomo, że to w zatłoczonych autobusach będą męczyć się co najmniej cztery miesiące.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Linia Legionowo - Warszawa Wola ruszy najwcześniej w marcu 2010. Najpierw ZTM musi wydzierżawić od Kolei Mazowieckich osiem składów, przemalować je w barwy Szybkiej Kolei Miejskich i wyposażyć w kasowniki. Linia Legionowo - Warszawa Wola miałaby 11 stacji i zatrzymywała się m.in. na Białołęce i Dworcu Gdańskim. Stanowiłaby odpowiednik linii metra. Legionowska linia pozwoliłaby przesiąść się z autobusów i samochodów także mieszkańcom Białołęki.

- Straciłam już nadzieję - mówi Agnieszka Maj z Jabłonny. - Regularnie zostaję w pracy godzinę dłużej, by uniknąć korków. Myślałam, że dzięki SKM wreszcie będę częściej bywać w domu. Wątpię, by w marcu coś się ruszyło - mówi.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!