Wyglądają jak skrzynki pocztowe, ale mają zupełnie inną funkcję. Wrzucać można do nich skargi lub propozycje rozwiązań, jakie śródmiejscy urzędnicy mogliby wdrożyć, żeby polepszyć życie mieszkańców. Jedenaście takich skrzynek pojawi się do końca tygodnia na terenie dzielnicy. Pierwsza zostanie zainstalowana już dzisiaj o godz. 9 w urzędzie Śródmieścia przy ul. Nowogrodzkiej 43.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
- Cel tego rozwiązania jest prosty. Chcemy, żeby nasi mieszkańcy mogli dzielić się z nami i służbami mundurowymi informacjami o sytuacji w ich rejonie - tłumaczy Marcin Rzońca, zastępca burmistrza Śródmieścia. - Cyklicznie przeprowadzamy konsultacje i spotkania ze wspólnotami. Na ich podstawie śródmiejska komenda doszła do wniosku, że dobrze byłoby stworzyć możliwość anonimowego wypowiadania się. Chodzi między innymi o względy bezpieczeństwa - dodaje.

Skrzynki znajdą się we wszystkich administracjach domów komunalnych (jest ich siedem), w siedzibach Zarządu Terenów Publicznych (ul. Jezuicka 1/3) i Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami (ul. Szwoleżerów 5), a także w komendzie na ulicy Wilczej.

Jak zapewniają władze Śródmieścia, to one zajmą się segregowaniem otrzymanej korespondencji. Sprawy dotyczące bezpieczeństwa trafią do straży miejskiej i policji, a sprawami organizacyjnymi, np. na placach czy skwerach, zajmą się dzielnicowi urzędnicy. - Skrzynka nie będzie służyła do wrzucania informacji o konkretnym zdarzeniu, od tego jest numer 997. Chodzi raczej o cykliczne wypadki, jak np. nagminne parkowanie samochodów w niedozwolonych miejscach - wyjaśnia Rzońca. I dodaje, że liczy również na propozycje zmian. Na przykład, gdzie zainstalować nowe ławki.

Za skrzynki i ich przygotowanie śródmiejscy urzędnicy zapłacili ok. 1,5 tys. zł.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!