Słupsk. Nie dały rady Jokerowi

Paweł Sikorski

Zawodniczki Akademii Pomorskiej Czarni Słupsk nie podtrzymały znakomitej passy zwycięstw. Drużyna Jokera Świecie okazała się zbyt mocna.
Wszystko wskazywało jednak na zwycięstwo słupszczanek. W pierwszym secie zaprezentowaliśmy znakomitą siatkówkę na najwyższym poziomie. Skuteczne ataki, dobre rozegranie i spokój w obronie był receptą na wygranie pierwszego seta. Rozmiary wygranej, aż 25:16 napawały optymizmem przed kolejną odsłoną gry. Niestety, zawodniczki ze Świecia przypominały sobie, jak się gra w siatkówkę. Role odwróciły się, jednak nasze siatkarki nie poddały się i dzielnie walczyły. Górę wzięło doświadczenie i gra kombinacyjna Jokera. Tego seta Czarni przegrali 20:25. W trzeciej części meczu uszło z nas powietrze. Graliśmy na stojąco i popełnialiśmy sporo błędów, co wykorzystały przeciwniczki i pewnie wygrały do 16. Czwarty i ostatni set był również jednostronnym widowiskiem. Wyszliśmy na niego bez większej wiary w zwycięstwo, co przełożyło się na ostateczny wynik. Joker popełnił parę błędów w obronie i oddał punkty, jednak nie starczyło to na zwycięstwo. Czwarty set zakończył się wynikiem 19:25, a cały mecz przegraliśmy 1:3.
Układ tabeli wygląda bardzo niekorzystnie. Z rozgrywek wycofała się Gedania Gdańsk i anulowano wszystkie mecze z jej udziałem. AP zajmują obecnie piątą lokatę, lecz nie mamy już szans na przebicie się na podium. Naszym bezpośrednim rywalem w walce o czwarte miejsce będzie teraz Pałac II Bydgoszcz. Na kolejne mecze trzeba się mocno zmotywować, aby pokazać, że poprzednie zwycięstwa nie były dziełem przypadku.