W Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans” SPZOZ w Warszawie odbyło się 5 września przekazanie 14 nowych ambulansów sanitarnych. – Nowe karetki to większe bezpieczeństwo dla pacjentów. Ambulanse uzupełnią niedobory w południowej i wschodniej części Warszawy – powiedział marszałek Adam Struzik.

Ambulanse o wartości prawie 3,6 mln zł zostały zakupione w całości ze środków „Meditransu”. Na ten cel przekazano w tym roku w sumie ponad 6 mln zł (dodatkowe ok. 2,5 mln zł to koszty leasingu nowych karetek).– Po tym zakupie średnia wieku karetki spada do ok. 3 lat. Jest to dobry zakup i dobry rok – jeden z najlepszych pod względem inwestycji w pogotowie warszawskie – podsumował dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans” SPZOZ Artur Kamecki.

Nowe auta zastąpią najstarsze dziesięcioletnie samochody. Ambulanse to nie tylko dobre pojazdy, ale też odpowiednie wyposażenie w nowoczesny sprzęt medyczny. Dzięki temu znacząco poprawią się jakość świadczonych usług medycznych oraz komfort pracy ratowników medycznych.

Nowe samochody zostaną przekazane do 9 miejsc wyczekiwania zespołów ratownictwa medycznego WSPRiTTS „Meditrans”. Trzy trafią do oddziałów Praga Południe-Grochów i Bielany-Os. Wrzeciono, dwa będą służyć mieszkańcom Mokotowa-Os. Wierzbno, po jednym otrzymają zespoły z Targówka-Os. Podgrodzie, Białołęki-Piekiełko, Ursynowa, Ursusa, Bemowa i Pragi Północ.Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans” SPZOZ jest jednostką samorządu województwa mazowieckiego. Obecnie posiada 53 ambulanse i jedną łódkę (na potrzeby Zespołu Wodnego Podstawowego). „Meditrans” może dodatkowo dysponować 12 ambulansami rezerwowymi.

Czytaj także

  Komentarze (3)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  ochrona (gość)

  Prosze autora, sluzby zdowia juz nie ma!!! Jest ochrona!
  Różnić jest kilka!!!
  Służbie sie płacić, ma jakies przywileje(wiecej uropu, wcześniejsze emerytury itd), cieszy sie dobra opinia, jest szanowana!
  W ogronie 80% pracowników pracuje na umowach "śmieciowych" kontrakt czy zlecenie. Szacunek??? Przywileje??????? Hehe

  heheheh (gość)

  Ale super... 14 nowych karetek dla "niziolkow"... kilka z nich ma juz niezły przebieg, kilka razy u mechaników i blacharz... a to jeszcze za zabrane pracownikom pieniądze! To jest gospodarnosc!!! Swoja drogą dobra kampania wyborcza Panie S.

  wladek (gość)

  Dobra gospodarowanie ? Czyli zabrać pieniądze pracownikom oszczędzić na tym mln zł a później na forum chwalić sie, że firma jest dobrze gospodarowana haha i tak można !!