Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Smaki Krakowa 2014 [GŁOSOWANIE]

Katarzyna Kajchel
materiały promocyjne
Jak pachnie dziś Kraków? Czy potrawy kuchni koreańskiej, bałkańskiej, czy śródziemnomorskiej przenoszą nas do krajów, w których się zrodziły? Przekonamy się. Nasz plebiscyt Smaki Krakowa trwa.

Smaki Krakowa 2014 [GŁOSOWANIE]

Do Jana Barana na ulicę świętej Gertrudy chodzą wszyscy święci. Wszyscy, bo literaci, prezydenci, znani sportowcy i generałowie. A to na strogonowa, a to na dziczyznę czy słynnego śledzia po krakowsku. Nawet krakauer Mieczysław Czuma, początkowo okrutnie sceptyczny, chwalił tradycyjną maczankę, którą pan Jan jako jeden z nielicznych serwuje pod Wawelem. Do Hamsy przy ulicy Szerokiej na Kazimierzu zaglądają z kolei miłośnicy smaków kuchni izraelskiej. By zjeść burekas ze szpinakiem, fetą i orzechami pinii lub po prostu kebaba, w którym znajdą aromatyczne mięso i genialnie skomponowane sosy. Ci wreszcie, którzy umiłowali smaki włoskie, wybiorą albo Da Pietro, albo Aqua e Vino. Dla pizzy, makaronów lub grillowanego fileta z koprem włoskim. Co łączy te wszystkie miejsca? Fakt, że właśnie znalazły się na liście restauracji, które powalczą o tytuł tej najlepszej w Krakowie. Wybieraliście Wy.

Nasz plebiscyt Smaki Krakowa trwa. Już miesiąc. Chcemy w nim wyróżnić i nagrodzić takie miejsca na kulinarnej mapie miasta, które proponują oryginalne menu, dbają o świetnej jakości produkty, zwracają uwagę na detale i potrafią zaskoczyć. Pierwszy etap mamy za sobą. Widzimy po nim, że lubicie i kochacie jeść. Na adres naszej redakcji wpłynęło tak wiele zgłoszeń, że kapituła miała poważny problem, by wytypować te najlepsze.

Znalazły się wśród nich lokale tradycyjne, od dawna wyróżniające się w Krakowie, jak i te mniej znane, wypatrzone przez Was w uliczkach biegnących z dala od głównych traktów. Takie, w których smaki naszych babć ulegają twórczej transformacji, jak i takie, w których panuje wręcz ortodoksyjna wierność starym przepisom.

Nasza kapituła w składzie: – Anna Starmach, absolwentka francuskiej prestiżowej szkoły Le Cordon Bleu oraz jurorka MasterChefa

–Adam Chrząstowski, szef kuchni restauracji Ed Red

– Małgorzata Cetera-Bulka, prezes Oddziału Prasy Krakowskiej

– Małgorzata Nitek, zastępca redaktora naczelnego ,,Dziennika Polskiego”

– Anna Skwarek, blogerka: www.dania-kontra-ania.blogspot.com

wybrała wspólnie z Czytelnikami lokale w dziewięciu kategoriach. Zdecydowała też, kto będzie ostatnim członkiem kapituły. Za błyskotliwą rekomendację, poczucie humoru i znajomość kuchni wyróżniliśmy Łukasz Skórę.

Listę wytypowanych restauracji publikujemy obok. Teraz czas na Was. Wybierajcie, Waszym zdaniem, te miejsca, w których dania powalają z nóg.

Głosujemy do 21 września. Nie jest to trudne. Można wysłać SMS na numer 72355 (koszt 2,46 zł). W treść wiadomości wpisujecie kod, który znajdziecie na liście obok, przy nazwie restauracji.

Każdy wysłany SMS to dziesięć punktów. Można oddać dowolną liczbę głosów.

Jeśli chcecie, możecie wytypować Waszych faworytów przez Facebooka lub internet. Wszystkie informacje znajdziecie na www.dziennikpolski24.pl. Tu termin głosowania kończy się 15 września. Dzienny limit wynosi pięć głosów.

Co dalej? Do trzeciego etapu plebiscytu przejdą trzy restauracje w każdej kategorii. Wyłonione zostaną na podstawie Waszych głosów (50 procent) i głosów kapituły (także 50 procent). Ostatecznej weryfikacji dokona kapituła.

Oceni każdy lokal między innymi pod kątem jakości potraw, obsługi, wystroju i atmosfery.

Codziennie rano najświeższe informacje, zdjęcia i video z regionu. Zapisz się do newslettera!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kto musi dopłacić do podatków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto