W najbliższy weekend w Warszawie odbędą się dwa festiwale filmowe prezentujące dość nietypową dla przeciętnego widza tematykę. Będzie to II Przegląd Filmów Snowboardowych oraz II Przegląd Filmów Indonezyjskich.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
"Winter is my love" to impreza dla tych, którzy kochają góry. Właśnie jesienią odbywa się większość premier filmów o tematyce snowboardowej: nagrany podczas poprzedniego sezonu materiał jest już zmontowany i zostaje zaprezentowany. To także symboliczne przygotowanie do otwarcia nowego sezonu snowboardowego.

II Przegląd Filmów Snowboardowych odbędzie się w kinie Femina w sobotę i niedzielę (równolegle z pokazami w Krakowie). Pokazane zostanie siedem filmów, w większości premiery. Realizatorzy prezentują w nich najlepszych i najodważniejszych riderów, fajne miejsca (skocznie, góry, trasy), nowe, odlotowe triki i widowiskowe, kilkunastometrowe dropy (czyli skoki z naturalnej skoczni). Te filmy charakteryzuje dynamiczny montaż i często odważne ujęcia np. z helikoptera.

Pomysły twórców tego rodzaju kina inspirują amatorów snowboardingu, zarówno do podejmowaniu ryzykownych zjazdów, jak i próby przekazania emocji i fascynacji dzikością górskich stoków poprzez krótkie etiudy filmowe. Obrazy kreują również modę na jazdę freestyle oraz popularyzują muzykę, która stanowi tło obrazu.

Z kolei Kinoteka zaprasza na II Przegląd Filmów Indonezyjskich, który będzie trwał od piątku do niedzieli. Po Afrykamerze i Obrazach z Czarnego Lądu to kolejna propozycja dla wielbicieli kinematografii egzotycznych i mało znanych w Polsce. Widzowie będą mieli szansę obejrzenia sześciu zróżnicowanych gatunkowo filmów: od dramatu społecznego przez film obyczajowy po thriller i komedię.

Kino indonezyjskie nasuwa skojarzenia z kinematografią indyjską i artystycznym kinem chińskim. Nurtem, który w nim dominuje, są komedie w bardzo subtelny i ironiczny sposób poruszające poważne treści związane z współczesnymi problemami zmieniającego się społeczeństwa.

Przegląd zainauguruje pokaz "Tęczowego Szwadronu", pozostałe propozycje to "Martwy czas Kala", "Angkerbatu" , "Karma", "Fotografia" i "Nagabonar".

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!