Sokół wbił się w szybę na Gocławiu. Konieczna była pomoc Ekopatrolu! Sokół wbił się w szybę na Gocławiu. Konieczna była pomoc Ekopatrolu!

Sokół wbił się w szybę na Gocławiu. Konieczna była pomoc Ekopatrolu! (© strazmiejska.waw.pl)

Sokół wleciał w okno mieszkania w bloku na Gocławiu. Zwierze było tak oszołomione, że konieczna okazała się pomoc Ekopatrolu.

Sokół, a właściwie raróg (ptak z rodziny sokołowatych) wpadł w okno bloku przy ul. Jugosławiańskiej na Gocławiu. Ptak zderzył się z balkonem prywatnego mieszkania i osunął się na balkon. Mieszkańcy zgłosili sprawę straży miejskiej, a na miejsce wysłany został Ekopatrol.

- Raróg znajdował się na balkonie, był osłabiony i oszołomiony, ale nie miał żadnych widocznych obrażeń. Na nodze miał opaskę z numerem telefonu właściciela – mówi podejmujący interwencję str. Rafał Trentowski z Ekopatrolu Straży Miejskiej m. st. Warszawy.

Ptak trafił do warszawskiego zoo, a konkretnie do Ptasiego Azulu działającego na terenie parku. Tam, po zbadaniu przez weterynarzy, okazało się, że rarogowi nic nie dolega. Pracownicy zoo skontaktowali się z właścicielem, który odebrał swoją zgubę.


Zobaczcie też:Eko Patrol straży miejskiej - kim są ludzie, którzy dbają o zwierzęta w Warszawie?

Z miasta

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

jolka (gość)

Wobec tego nie umyję okien, żeby ewentualnego ptaka uratować przed zderzeniem. Okna tego mieszkania musiały być niespotykanie czyste . Chyba, że raróg miał defekt wzroku.