- Nie dajmy się podzielić fanatykom siejącym nienawiść, politykom handlującym strachem, tabloidom zarabiającym na kłamstwie. Razem, solidarnie możemy pokonać rasizm i przemoc - pod takimi hasłami na Krakowskim Przedmieściu zebrali się uczestnicy manifestacji Solidarni przeciwko rasizmowi.

Manifestacja Solidarni przeciwko rasizmowiObecni protestowali przeciw - ich zdaniem - rosnącej fali nienawiści i agresji wobec cudzoziemców w Polsce. Organizatorzy demonstracji zaznaczali, że to politycy są wielokrotnie odpowiedzialni za narastającą wrogość obywateli do przyjezdnych o innym kolorze skóry niż biały.

Międzynarodowy Dzień Walki z Dyskryminacją Rasową obchodzony jest 21 marca. Dzień ten został ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Protesty przeciwko rasizmowi organizowane są z tej okazji na całym świecie.


Zobaczcie też: Marsz Niepodległości. Race, petardy i... podziękowania dla Bronisława Komorowskiego
"/>


Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!