"Solidarność według kobiet". Projekcje filmu w kinie Luna "Solidarność według kobiet". Projekcje filmu w kinie Luna

"Solidarność według kobiet". Projekcje filmu w kinie Luna

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W najbliższy weekend 16, 17 i 18 stycznia odbędą się specjalne pokazy filmu w reżyserii Marty Dzido.

- Miały przed sobą najlepsze lata życia. Dwudziestoparo-, trzydziestolatki, które zamiast tak zwanej małej stabilizacji i względnego spokoju wybrały bunt. Próbowano niszczyć ich małżeństwa. Straszono, że jak nie pójdą na współpracę z bezpieką, ich dzieci trafią do domu dziecka albo spotka je nieszczęśliwy wypadek.
Proponowano wyjazd z kraju w zamian za zaprzestanie działalności szkodzącej systemowi. Nie przestały - w ten sposób opisują rolę kobiet w Solidarności organizatorzy pokazów w kinie Luna.

Pełnometrażowy film dokumentalny "Solidarność według kobiet" opowiada historię kilkunastu odważnych Polek, których mądrość, determinacja i zaangażowanie w opozycję lat 80. wpłynęły na zmianę realiów politycznych w Polsce. Tym, co spaja dwie płaszczyzny filmu, jest postać współreżyserki i narratorki - Marty Dzido. Urodzona w 1981 roku symboliczna córka Solidarności próbuje odzyskać dla kobiet miejsce w narracji historycznej.

Pokazy odbędą się:
16 stycznia, godz. 13:00 - po seansie dyskusja z twórcami Martą Dzido i Piotrem Śliwowskim
17 stycznia, godz. 12:00
18 stycznia, godz. 12:00
Bilety do nabycia w kasie kina Luna.

Wiadomości Warszawa, Wydarzenia Warszawa

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!