Stołeczne Biuro Turystyki wraz z przewodnikami Towarzystwa Przyjaciół Warszawy zapraszają na cykl spacerów po Warszawie. Pierwszy, pod hasłem "Warszawa książąt mazowieckich", odbędzie się w najbliższą sobotę, 26 września o godzinie 11.00. Przewodnicy z klubu KORT Towarzystwa Przyjaciół Warszawy będą czekać na wszystkich zainteresowanych przed Punktem Warszawskiej Informacji Turystycznej, przy Rynku Starego Miasta 19/21/21a.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Przewodnik poprowadzi wszystkich zainteresowanych przez urokliwe zakątki Warszawy książąt mazowieckich. Uczestnicy spaceru wysłuchają ciekawostek o historii książąt, którzy zapisali się nie tylko w historii Warszawy, ale odegrali także doniosłą rolę w dziejach Polski. Szlak prowadzi przez miejsca, którymi przez ponad trzysta lat władali następcy Konrada Mazowieckiego.

Pierwszym punktem spaceru jest Rynek Starego Miasta, a następnie kościół św. Marcina, Bazylika Archikatedralna św. Jana Chrzciciela przy ul. Świętojańskiej 8, Zamek Królewski, kościół św. Anny przy ul. Krakowskie Przedmieście 68 a na koniec - malownicze fortyfikacje staromiejskie wzdłuż ul. Podwale.

Już dziś zapraszamy na kolejne spacery: "Szlakiem Fryderyka Chopina w Warszawie cz. I" (17 października), "Szlakiem Jana Pawła II" (7 listopada) i "Józef Piłsudski - prawdy i legendy" (14 listopada) oraz na "Adwentowy spacer po kościołach Starego Miasta" (19 grudnia). Zwiedzanie trwa około 2 godzin. Udział we wszystkich jest bezpłatny. Za przygotowanie tras i prowadzenie spacerów odpowiedzialni są przewodnicy Towarzystwa Przyjaciół Warszawy, którzy realizują ten projekt na zasadzie wolontariatu.

Szczegóły dotyczące wycieczek dostępne są na stronie internetowej Stołecznego Biura Turystyki: www.warsawtour.pl, www.tpw.waw.pl oraz we wszystkich punktach Warszawskiej Informacji Turystycznej oraz w załącznikach.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!